Upálení na kůlu, kolumbijská kravata a další brutální způsoby popravy, jaké se v minulosti používaly

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
upaleni na kulu e1599213854703
upaleni na kulu e1599213854703

V minulosti lidská společnost měla úplně jiné návyky než nyní. To se netýkalo nejenom běžného života, ale i smrti, především pak trestání lidí, kteří se provinili proti zákonu. Zločinci mohli být popraveni opravdu brutálními způsoby.

Medová metoda

Staří Peršané popravovali lidi tak, že je umístili do kmene stromu, z něhož jim vyčuhovaly pouze hlava, ruce a nohy. Jejich odhalená kůže byla pokryta medem, aby přilákala hmyz. Postupně člověku pod kůži začal hmyz klást vajíčka, čímž došlo k infekci. Tato metoda vedla často až k dva týdny trvajícímu umírání.

Cementové boty

Tuto metodu preferovala americká mafie. Nešťastníkovy nohy byly umístěny do cementových bloků a následně ho hodili do vody, kde se utopil.

Sežrání zvířaty

Ve starověkém Římě probíhaly zápasy se zvířaty pořádané pro zábavu veřejnosti. V takovém případě byli bojovníci placeni. Občas ale tímto způsobem docházelo k veřejným popravám, kdy člověka uvrhli do arény nahého a bezbranného společně s divokým zvířetem.

Rozřezání pilou

V případě tohoto krutého typu popravy oběť zavěsili nohama vzhůru a následně ji od slabin začali rozřezávat pilou. Protože člověk visel hlavou dolů a do mozku se mu dostávalo dost krve, byl často plně při vědomí až do chvíle, dokud mu nerozřezali žaludek.

Stahování z kůže

Stahování z kůže bylo nejenom nesmírně bolestivé pro odsouzené, ale také sloužila jako výstraha ostatním lidem, neboť po ukončení popravy byla kůže pověšena na veřejném místě, aby ji mohli všichni vidět.

Upálení na kůlu

Upálení bylo v minulosti velmi oblíbenou metodou popravy. Pokud měl člověk štěstí, udusil se výpary ještě předtím, než stihl shořet, a šlo tak o rychlejší smrt.

Bambusová poprava

Toto extrémně pomalé potrestání se používalo v Asii. Odsouzeného přivázali nad bambusy, které jsou schopné vyrůst až o přibližně třicet centimetrů za den. Bambusy tak nešťastníka propíchly a postupně jím prorůstaly.

Kolumbijská kravata

Oblíbená metoda drogových kartelů zahrnovala podříznutí člověka a následné protažení jeho jazyka dírou v hrdle. Tělo bylo často následně ponecháno na místě jako výstraha ostatním.

Autor: Vendula Kreplová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články