Překvapivě krutá a mučivá úmrtí: Koho zabil smích, slast nebo bizarní přání

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
smrt zaziva
smrt zaziva

Něco takového jako ideální smrt neexistuje. Když už by si člověk měl vybrat, pravděpodobně by si zvolil možnost zemřít ve spánku a bez bolesti. Najdou se však daleko divnější a krutější způsoby úmrtí, jimiž se můžete odebrat z tohoto světa. A ještě k tomu jsou ozkoušené.

Pohřeb zaživa

V minulosti k pohřbení člověka zaživa docházelo poměrně běžně, neboť medicína ještě nebyla tak rozvinutá a nedokázala rozpoznat slabé známky života.

Šlo o tak rozšířený jev, že o něm Edgar Allan Poe dokonce napsal řádně děsivý příběh. A není divu – jde o dlouhý a mučivý způsob smrti, kdy se člověk může udusit, zemřít hladem či žízní.

Radiace

Smrt v důsledku radioaktivního záření je poměrně dlouhá a nepříjemná.

Nejdříve se člověk bude cítit jako při chřipce. Bude ho bolet hlava, bude trpět nevolností, zvracet a mít teplotu.

Následně ho postihnou bolestivé záchvaty, než přibližně do čtyřiceti osmi hodin umře.

Smrt průjmem

Má se za to, že Arius z Alexandrie zemřel na průjem způsobený otrávením. Jeho náhlý průjem vedl ke krvácení, a nakonec až k vyloučení střev konečníkem ven.

Rozpálené železo

Král Eduard II. údajně zemřel poté, co mu do konečníku vložili rozpálené železo. Před svou smrtí byl Eduard svržen z trůnu a uvězněn svou vlastní ženou, královnou Isabellou, a jejím milencem.

Smrt smíchem

Říká se, že smích prodlužuje život, ale věděli jste, že vás může i zabít?

Na vlastní kůži se o tom přesvědčil Angličan Alex Mitchell, který zemřel v roce 1975 poté, co se dvacet pět minut nepřetržitě smál při sledování komediální show.

Konkrétní příčinou smrti bylo selhání srdce v důsledku nedostatku kyslíku.

Smrt na přání

Bernd-Jurgen Brandes z Německa byl v roce 2001 pobodán a poté sněden. Na jeho případu je zvláštní to, že se na způsobu smrti předem dohodl se svým vrahem, a bylo tedy Brandesovým přáním skončit jako večeře.

Nonstop milování

A cenu za nejpodivnější způsob smrti získává Rus Sergej Tuganov, který se v roce 2009 vsadil se dvěma ženami, že se s nimi dokáže nepřetržitě milovat po dobu dvanácti hodin.

Sergej sice uspěl a vyhrál 4300 dolarů, ale pouhých několik minut poté dostal infarkt, protože předtím zkonzumoval celé balení Viagry.

Autor: Vendula Kreplová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články