Kopí osudu: Poklad, po němž Hitler léta marně pátral

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
Hitler kopi osudu
Hitler kopi osudu

Adolfa Hitlera není třeba nijak více představovat. Diktátor, který se nevalně proslavil svou nenávistí Židům. Málokdo ale ví, že se Hitler dlouho snažil získat bájný poklad zvaný Kopí osudu.


Hitler byl podle všeho Kopím osudu fascinován už od mládí, kdy se o něm poprvé doslechl v opeře Richarda Wagnera. Najít ono zázračné Kopí osudu se pro něho stalo nesplnitelným snem.

Podle legend mělo přinášet vládcům vítězství ve válce

Poté, co byl Ježíš Kristus ukřižován, probodl mu údajně jeden z římských vojáků bok kopím. Z mrtvého těla začala vytékat krev a voda a kopí je od té doby považováno za jeden z nejsvatějších biblických pokladů.

Kopí osudu bývá jinak též nazýváno Longinovo kopí, podle jména vojáka, který s ním Ježíše probodl. Dnes sice existuje šest exemplářů po celém světě, ale nikdo neví, zda je skutečně některý z nich pravý.

Podle pověstí má toto kopí svému držiteli přinést slávu především prostřednictvím výher ve válkách. Proto po něm marně dlouhá léta pátrali panovníci ze všech koutů světa, aby si tak zajistili vítězství v předem prohraných bitvách.

Hitler sice věřil vojenským silám Německa, přesto považoval Kopí osudu za něco, co zkrátka musí mít. Shromažďování informací i artefaktu se pro něho stalo téměř posedlostí.

Kopí nikdy neobjevil, i tak se stal nezapomenutelným

Ačkoli věnoval Adolf Hitler pátrání po bájném předmětu hodně sil i času, nikdy ho nezískal. Jako malý si možná představoval, že se díky němu skutečně proslaví, po čase si začal uvědomovat, že je to pouze legenda. I tak ale věděl, jakou cenu má, a chtěl ho získat.

Hitler se stal nezapomenutelným nehledě na to, že Kopí osudu neobjevil. O jeho činech vypráví nejedna kniha, v některých je dokonce Kopí osudu okrajově zmíněno.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články