Adolf Hitler na hranici incestu: Zplodila ho jeho matka se svým strýcem

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Hitler
Hitler

Jméno Adolf Hitler nejspíš není třeba nijak speciálně představovat. Největší diktátor 20. století, který si získal přízeň díky svým sympatiím, stál za smrtí mnoha Židů, které považoval za nečistou rasu. Přesto ale existovala žena, která ho milovala a nikdy k němu necítila žádnou zášť.

Tou ženou byla Klára Hitlerová, ta, kdo přivedl tehdy ještě nevinné malé dítě na svět. Jako každá matka se snažila dát svému synovi všechno. Nemohla tušit, kým se on sám jednoho dne stane.

Atraktivní židovská dívka se později stala ženou svého strýce

Klára Pölzlová nastoupila do rodiny svého strýce Aloise Hitlera ve svých šestnácti letech. Měla se stát jeho služebnou.

Jenže v té době už jednu služebnou strýc měl a také s ní udržoval poměr. Ta na krásnou Kláru žárlila a přesvědčila tak Aloise, aby ji ze služeb vyhodil.

Klára se proto ke strýci vrátila až po osmi letech, kdy už byla po smrti nejen jeho manželka, ale i ona zákeřná služebná.

Strýc si brzy omotal Kláru okolo prstu a začal mít poměr i s ní. Brzy se stalo, že Klára otěhotněla. Strýc se rozhodl převzít zodpovědnost.

Požádal Vatikán o speciální svolení vzít si svou příbuznou, a Klára tak získala příjmení Hitlerová.

Porodila šest dětí. Jen dvě se dožily dospělosti

Postupem času měla Klára se svým strýcem šest potomků. Ano, stále můžeme říkat strýcem, protože trvalo dlouho, než mu dokázala říkat jménem.

Z šesti dětí bohužel čtyři zemřely na nemoci již během dětství. Jen Paula a nejmladší Adolf přežily. Jelikož byl Adolf poslední a nejmladší dítě, Klára se na něho upnula, rozmazlovala ho a ve spoustě věcech upřednostňovala.

V té chvíli její muž začal propadat alkoholu. Nakonec na to také doplatil a zemřel na infarkt, když bylo Adolfovi čtrnáct let.

Smrt matky nesl těžce, přestal komunikovat se sestrou a začal nový život v politice

V roce 1907 zemřela Klára na rakovinu hrudního koše. Velmi dlouho se jí s jejím zdravotním stavem snažil pomoci židovský doktor Bloch. Ten se nakonec stal jediným Židem, kterého Hitler kdy uznával.

Po smrti své matky opustil rodný dům. Sestru poprosil, aby si nechala změnit jméno, aby později nebyla spojována s jeho politikou.

Z počátku se s ní vídal jednou ročně, později vůbec. Stal se tím, koho dnes známe z dějin. Jeho matka ale pravděpodobně nikdy neztratila v jeho srdci místo.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články