V komedii Blbý a blbější měl účes podle hrnce. Po 26 letech je z Harryho postarší elegán

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Blby a blbejsi
Blby a blbejsi

Komedie Blbý a blbější byla natočena před dvaceti šesti lety. Hlavními hvězdami byli v té době už velmi populární herci Jim Carrey a Jeff Daniels, kteří se ujali postav Lloyda a Harryho.

Snímek Blbý a blbější pojednává o dvou spolubydlících Lloyodovi a Harrym, kteří moc inteligence nepobrali. Film se stal u diváků velmi populárním, protože je to oddechovka, u které není nutné moc přemýšlet.

Diváci si dvojici zamilovali a snímek je oblíbený už skoro čtvrt století. Více úspěchů ve filmech se dočkal Jim Carrey, ale i Jeff Daniels si užil svou chvilku slávy a oba dva dokázali ve světě filmu opravdu hodně.

Pobavil děti i dospělé

Jeff Daniels začínal svou kariéru v divadle a filmové nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat. Režiséři jej obsazovali především do vážnějších rolí, což se změnilo s rokem 1994, kdy přišel zlom v kariéře. Možná ani on sám netušil, co bláznivá komedie způsobí.

Sám herec po letech přiznal, že na natáčení vzpomíná rád. Dodnes se přátelí i s Jimem Carreym. Tušil, že komedie bude bavit mladé dospívající kluky, ale sám se podivoval, že za herci chodili i muži v oblecích, kteří tvrdili, že je to možná nejlepší komedie všech dob.

Zdroj: Ovidiu Hrubaru / Shutterstock.com

Dvojka úspěch neměla

Protože na snímek nezanevřel ani jeden z herců, rozhodli se, že v roce 2014 natočí pokračování Návrat blbýho a blbějšího. Dvojka se ale už takového úspěchu jako jednička nedočkala.

Pro Danielse ale snímek neznamenal zaškatulkování v jedné roli. Od té doby se začal objevovat v různých filmech. Zahrál si třeba v akčním hitu Nebezpečná rychlost, v disneyovce 101 dalmatinů, ve filmu Pleasantville: Městečko zázraků, který se dočkal třech nominací na Oscara, či v seriálu Newsroom.

Od filmu se hodně změnil

Přestože si fanoušci pamatují Jeffa Danielse jako rozčepýřeného blbce, dnes je to postarší elegán. Tři dekády se do obličeje zapíšou snad každému a Daniels není výjimkou, ale není pochyb o tom, že u tohoto herce to bylo ku prospěchu. Když se totiž zbavil účesu podle hrnce, stal se z něj velmi sympatický a elegantní muž, který má jako každý v jeho věku pár vrásek.

I Daniels má horší chvilky. Občas jej fotografové zastihnou naštvaného a unaveného, většinou však vypadá skvěle. Možná za to může nejen jeho spokojený pracovní život, ale i ten rodinný. Od roku 1979 je ženatý se svou láskou ze střední školy Kathleen Rosemary Treado, se kterou společně vychovali tři děti a jsou spolu dodnes.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články