Tlouštík Alan z Pařby ve Vegas už není členem vlčí smečky. Po 11 letech vypadá jako spořádaný elegán

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Alan Parba ve vegas
Alan Parba ve vegas

Film Pařba ve Vegas sklidil v roce 2009 takový úspěch, že se dočkal hned tří pokračování. Ve všech se objevil vždy vtipný a prostořeký Alan v podání Zacha Galifianakise. Jak se známý americký komik změnil a umí být někdy vážný?

Zacharius Knight Galifianakis se narodil v roce 1969 v americkém státě Severní Karolína.

Prarodiče ze strany otce byli přistěhovalci z Kréty a celá jeho rodina je ortodoxně věřící. Zach studoval univerzitu, ale těsně před promocemi se rozhodl přestěhovat do New Yorku a zkusit štěstí u filmu.

Poprvé se před kamerou objevil v roce 1996 v seriálu Boston Common. Přidal se také jako autor vtipných scének ke známé late-night show Saturday Live Night, ale vydržel tam jen dva týdny.

Ve filmu se prosadil až v roce 2001 skrze komedii Šílenci na prknech nebo Před svatbou ne!

Bláznivá komedie ho proslavila

Nejvíce ho proslavila komedie úspěšná zejména u mužského pokolení Pařba ve Vegas. Společně s Edem Helmsem a Bradleym Cooperem se vydávají zapít svobodu Justina Barthy a celá akce se tak trochu zvrhne.

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Film inspirovaný skutečnými zážitky jednoho z producentů se dočkal hned dvou dalších pokračování.

V soukromí je však herec méně bouřlivý než jeho postava Alana.

V roce 2012 se oženil s dlouholetou partnerkou Quinn Lundberg a v roce 2013 se jim narodil syn. Zach dokonce kvůli porodu prošvihl premiéru filmu Zpropadené dědictví, kde hrál hlavní roli.

Komediant a samaritán

Kromě komediálních rolí, vlastních televizních show a režie klipů má Zach na svém kontě i velký dobrý skutek.

Pomohl totiž osmdesátileté bezdomovkyni, která přežívala v prádelně. Koupil jí byt přímo naproti oné prádelny. Celý příběh byl odhalen v dokumentu Queen Mimi.

Dnes je herci jednapadesát let a svůj život dělí mezi práci a farmu, kterou má v rodné Severní Karolíně. Alana byste v něm už možná nepoznali, protože dost zhubl a ztratil svůj pověstný pupek.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články