Roseanne: Dcera Jenny promluvila o řetězu na lednici i odtučňovacích táborech. Matka prodala jejich životy za slávu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
profimedia
Zdroj: Profimedia

V životě rodiny Pentland se vše točilo kolem populárního sitcomu Roseanne a jeho hlavní herecké hvězdy Roseanne Cherrie Barr, která život své rodiny přenesla před televizní kamery, za což získala ohromnou popularitu, peníze a řadu ocenění.

Hollywoodské pozlátko

Jenny Pentland je dcerou herečky a ve své nové knize se vrací ve vzpomínkách k životu s milovanou a zároveň nenáviděnou matkou, která jí na jedné straně dopřála finanční zázemí a popularitu a na straně druhé jí nalinkovala dětství, které se dalo jen s obtížemi přežít.

Jak se Jenny zmínila v rozhovoru pro eu.usatoday.com, začátky v Hollywoodu nebyly pro chudou židovskou rodinu vůbec lehké. Do světa celebrit nezapadli, a nejen její život byl proto obrácen naruby.

Otec, který se donedávna živil jako sběrač odpadků a dětem nosil hračky ze skládky, byl najednou mužem v domácnosti.
Matka byla celebrita a její děti se musely přizpůsobit. To mimo jiné znamenalo celou řadu drastických diet, řetěz na lednici a letní odtučňovací tábory.

Jak se ve skutečnosti žilo dceři slavné komičky?

Svůj život popisuje Pentland jako směsici humorných, ale i hodně tragických okamžiků. „Vyrostla jsem v komediálních klubech a v ústavech pro duševně choré,“ uvedla pro eu.usatoday.com.

Pentland otevřeně popisuje svůj pohled na výchovu dětí celebrit, zmiňuje se o komplikovaném vztahu s matkou, o rozpadu rodiny, závislosti na drogách, pobytech v léčebnách a polepšovnách. Přiznává také žárlivost na seriálovou postavu, která žila její život, ale jen z té humorné stránky. Její seriálová kopie totiž netrpěla depresemi a neřešila problémy s drogami.

O sitcomu

Matka hrála postavu Roseanne Conner, tedy přátelskou a dokonalou verzi sebe sama. Všechny její seriálové děti (Becky, Darlene a DJ) byly šťastnou a vtipnou verzí Jenny, její starší sestry Jess a bratra Jakea.

Roseanne Barr měla vždy trochu svérázný přístup k životu. V 18 letech jela na 14 dnů navštívit kamaráda do Colorada. Do rodného Utahu už se nevrátila. Za rok porodila dceru, kterou dala k adopci, protože se chtěla proslavit.

Vystupovala v klubech a krok za krokem si získávala pozornost a úspěch. Když se dostala do známého klubu Comedy Store v Los Angeles, šlo to rychle. Odtud totiž vedla přímá cesta do oblíbené americké noční talk show Tonight Show. Přes další hostování ve sledovaných pořadech se propracovala až do HBO, kde měla svůj vlastní speciál.

Roseanne dostala nabídku hrát Peggy Bundovou v seriálu Ženatý se závazky, ale to jí bylo málo. Nabídku odmítla. Chtěla něco víc a dostala to.

Roky slávy, které si vybíraly daň na rodině

V roce 1987 se výkonní producenti The Cosby Show rozhodli, že vytvoří nový komediální seriál z rodinného prostředí dělnické třídy. Barr podepsala smlouvu na roli Roseanne Conner.

Už během první sezóny se ukázalo, že je to trefa do černého. Seriál měl ohromný úspěch a jeho hlavní hvězda se chtěla uplatnit nejen jako herečka. Pohrozila proto tvůrcům odchodem a dosáhla svého. Do štábu si vybrala své lidi a začala se podílet na vývoji postav. Měla totiž inspiraci u svých dětí.

Seriál běžel celých 9 sezón a Baar si získala velkou základnu fanoušků z řad obyčejných lidí. Její role silné a odhodlané matky, která chrání s nasazením života svou rodinu, byla krásná pohádka. S nadváhou, oblečením z polyesteru a nikdy nekončícími starostmi o seriálovou rodinu, se stala ikonou pracujících žen z chudších poměrů.

A jaká byla skutečnost?

Podle Jenny se herečce rodina rozpadla krátce po příchodu do Hollywoodu. Kariéře podřídila vše. Ani s druhým manželem Thomasem Arnoldem, kterého potkala v seriálu, jí to nevydrželo. Děti, na které neměla moc času, svěřovala často institucím, které jim nahrazovaly rodičovskou výchovu.

Nepodařený restart série

V roce 2018 byla snaha o obnovení sitcomu. Ze dne na den ale stanice ABC výrobu zastavila kvůli rasistickému výroku herečky a výkonné produkční Roseanne Baar, uvedl deník deadline.com.

Zdroj: eu.usatoday.com, deadline.com, dailymail.co.uk, en.wikipedia.org
Autor: Lída Kropáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články