Pelíšky: Představitel Michala chtěl být hercem už odmalička. Víme, proč už ho v televizi nevídáte. Místo před kamerou zakotvil za ní

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Michael Beran
Zdroj: Profimedia

Pelíšky se na televizních obrazovkách poprvé objevily v roce 1999. Tato úspěšná komedie Jana Hřebejka proslavila u diváků nejednoho herce. Úspěch díky ní získal také Michael Beran, představitel Michala Šebka.

Osmnáctiletý chlapec je beznadějně zamilovaný do dívky, která má oči pro někoho jiného. Ve své roli baví diváky tím, že leze na nervy svému otci, chová se tak trochu rebelsky a málem se otráví s hlavou v troubě.

Diváci Pelíšků si Michala zamilovali, málokdo ale ví, proč se herec dnes už na obrazovkách neobjevuje. I když si ještě v pár rolích zahrál, dnes se ve světě showbyznysu pohybuje na druhé straně kamery.

Chlapec z hudební rodiny chtěl být hercem odmalička

Že se bude Michael Beran zajímat o showbyznys, se dalo očekávat. Narodil se totiž jako syn kytaristy. Jako mladík ale začal chodit do dramatického kroužku a tam přilnul herectví. A tak bylo rozhodnuto, že z něj hudebník nebude.

Už jako malý získal roli v seriálu Četnické humoresky. Objevil se sice jen v jedné epizodní roli, ale byl to úspěch, který ho v jeho herecké kariéře posunul dál.

Na konzervatoři se mu poštěstilo potkat se s pomocným režisérem Pelíšků, díky kterému se později stal tváří tohoto významného českého snímku. To mu otevřelo dveře dál.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lenka Hatasova (@hatasovalenka)

Když začal působit jako divadelní herec v Brně, dostal příležitost zahrát si jednu z hlavních rolí ve Snowborďácích. Jenomže kvůli nedostatku peněz bylo natáčení filmu odsunuto a později už byl Beran příliš starý na to, aby hrál puberťáka.

I tak se ve snímku objevil, ale pouze v menší vedlejší roli jako jeden ze snowborďáků, kteří hlavním představitelům filmu dělají problémy a přebírají jim dívky. O pár let později si zahrál ještě ve filmech Ro(c)k podvraťáků nebo Ať žijí rytíři!

Z herce se stal výkonný producent

I když jako malý snil Michael Beran o tom, že bude slavným hercem, postupem času si začal uvědomovat, že ho láká kamera i z druhé strany. Proto nakonec vystudoval JAMU a stal se produkčním v České televizi.

Dnes se živí jako výkonný producent. Pracoval například na seriálech režiséra Jiřího Stracha Labyrint 2 a Labyrint 3. Na svědomí má také produkci k filmu Definice lásky z roku 2012.

Jinak se dnes Beran věnuje především své rodině. Ve čtyřiceti letech má s manželkou jednoho syna, kterého spolu vychovávají v Brně. Ve volném čase si rád zasportuje, nejraději má hokej.

Od mladého Michala Šebka se dnes sice trochu liší, na první pohled je ale jasné, že je to skutečně jeho představitel. I po dvaadvaceti letech byste ho bezpochyby poznali, i když vyrostl a zmužněl.

Dnes ho sice už jako herce nevídáme, ale pro televizi pracuje neustále. A jako jednoho z hlavních představitel Pelíšků si ho budeme pamatovat snad navždy.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články