Mercedes Simplex: Bláznivý retro vůz, který vznikl spojením minulosti a budoucnosti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Mercedes Simplex
Zdroj: Profimedia

Přáli byste se vrátit do minulosti, ale zároveň mít možnost využívat prvky z budoucnosti? O to je postaráno. Známá automobilka představila vůz, který splní vše najednou. To, co světu ukázala, nevypadá jako běžné vozidlo. Je to Mercedes Simplex.

Odkaz na historickou událost

Před nedávnem se společnost Mercedes vytasila s designovým návrhem nového vozu, který pojmenovala Mercedes Simplex z budoucnosti.

Je to model ztělesňující dědictví a budoucnost luxusní značky Mercedes-Benz. Symbolizuje přechod k nové éře designu a technologie. Zároveň je to pocta historickému odkazu a zrodu značky.

Na jaře v roce 1901 se historie automobilů radikálně změnila. V Nice se na startovní čáře objevil vůz, jaký svět nikdy předtím neviděl. Vysoce výkonný automobil vyvinula společnost Daimler-Motoren-Gesellschaft podle návrhu vizionáře Emila Jelínka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FDULS_plzen_design (@fduls_plzen_design)

Mercedes 35PS, pojmenovaný po Jelínkově dceři, se objevil se zcela novou architekturou vozidla a ovládl soutěž Race Week, která se konala na slavné závodní dráze z Nice do La Turbie.

Model Vision Mercedes Simplex připomíná tuto historickou událost, nese průkopnického ducha a pyšní se jedinečným designem. Proč? Vášeň pro luxus a inovace je součástí DNA značky Mercedes-Benz. Ta dává společnosti sílu stanovit nové standardy v oblasti automobilů každý den.

Při představení modelu zároveň společnost ukazuje, že pokračuje v prosazování transformace automobilů a je velkým průkopníkem.

Dvoumístný vůz s digitálním luxusem

Vision Mercedes Simplex interpretuje historický Simplex jako dvoumístný vůz s volně stojícími koly, alternativním pohonem, vzrušujícím uživatelským rozhraním a skvělým designem. Čtyři velká kola obepínají tohoto krasavce ze všech stran.

Při pohledu dovnitř vozu budete také překvapeni. Celý interiér je zaměřen na vyjádření pocty závodnímu vozu Simplex, díky kterému celý nápad nového designu vznikl.

Design řízení a spínačů na přístrojové desce byl inspirován jak motocykly, tak i námořním designem. Luxus je patrný v mnoha detailech připomínajících klenoty s vysoce kvalitním povrchem, například hodiny v přístrojové desce nebo design bezpečnostního pásu.

Zdroj: media.daimler.com
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články