Trápí vás zamrzlé auto? Podívejte se, jak si doma snadno vyrobit odmrazovací směs

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zimní úklid vozu
Zdroj: Shutterstock

Sněhová nadílka překvapila všechny řidiče. Lidé bojují s přimrzlými dveřmi, zapadlými vozy nebo vybitou baterií. Nejotravnější věcí pak bývá zamrzlé čelní sklo, které je pro většinu lidí největším trápením. My pro vás máme pár triků, jež vám trápení ulehčí.

Před nedávnem se na internetu objevil trik, ve kterém si žena napustila plastový pytlík teplou vodou, a ten použila na rychlé rozmrazení čelního skla na svém vozidle.

I když se tato vychytávka stala oblíbenou, někteří varují, že by vám tento trik mohl způsobit prasknutí čelního skla.

Domácí výroba

Nejlepší volbou jsou vždy domácí výrobky, protože vám ušetří nemálo peněz a zároveň bývají nejúčinnější. Máme pro vás vychytávku, ke které vám budou stačit pouhé dvě věci, jež doma určitě najdete.

Zamrzlá čelní skla a zámky se mohou stát skutečným problémem. Někdy můžete spěchat a potřebujete rychlé řešení, jak vyčistit čelní sklo, aniž byste museli škrábat led. Tento domácí pomocník ze dvou ingrediencí je skvělá výbava do každého auta.

A co je tedy k výrobě domácího odmrazovače potřeba? Doma si najdeme prázdnou lahev, nejlépe s rozprašovačem. Do ní přidáme jeden šálek vody.

Ihned sáhneme po druhé ingredienci a produkt je na světě. K vodě přilejeme jeden šálek isopropylalkoholu.

Pomocník nejen na skla

Výroba tohoto pomocníka vám zabere chvilku, po ránu vám ušetří klidně i desítky minut. Pokud máte při tuhém mrazu zamrzlé zámky, nastříkejte směs do zámku před vložením klíče a budete překvapeni.

Domácího pomocníka můžete dokonce nastříkat podél dveří, abyste je otevřeli. Pokud se pak rozhodnete nechat směs ve voze, nemusíte se bát. Nikdy nezmrzne a bude pro vás připravena, kdykoliv ji budete potřebovat.

Se škrábáním skla se můžete rozloučit. I u nás v redakci jsme tuto vychytávku vyzkoušeli a nemůžeme si stěžovat. Žádné pozdní příchody do školy nebo do práce.

Pokud jste si tedy již několikrát postěžovali při ranní přípravě vozu, rozhodně si vyrobte tuto směs.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články