Zpěvák Bryan Adams představil fanouškům novou lásku. Její blažený výraz vás dostane

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Bran Adams
Zdroj: Everett Collection / Shutterstock.com

Známý kanadský zpěvák Bryan Adams má na svém kontě celou plejádu známých hitů. Vedle skládání muziky celý život bojuje za práva zvířat a už více než třicet let nejí maso. Jak nejraději tráví volný čas?

Populární zpěvák Bryan Adams si v mládí užil dost cestování, protože jeho rodiče byli diplomaté. Ačkoliv střídal různá bydliště, vždy měl nějakého domácího mazlíčka a ke zvířatům si vybudoval kladný vztah už v dětství.

Zvíře by nesnědl

Od patnácti let, kdy se vykašlal na školu, se aktivně věnuje muzice. Začínal v kapelách Shock a Sweeney Todd. Než se mu podařilo prorazit, přivydělával si mytím nádobí nebo prodejem ve zverimexu.

Ke zvířatům měl totiž odjakživa blízko. V osmadvaceti letech se z něj stal vegetarián a razil heslo: „Jestli máš rád zvířata, nejez je.“ Zásadně odmítá, aby zvířata byla zabíjena z jakéhokoliv důvodu.

V osmdesátých a devadesátých letech patřil mezi špičku poprockové hudby. Natočil duet s Tinou Turner nebo ústřední melodii k filmu Tři mušketýři se Stingem a Rodem Stewartem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bryan Adams (@bryanadams)

Několikrát byl za písně složené k filmům nominován na prestižního Oscara nebo Zlatý glóbus.

Boj za práva zvířat

Nezajímá se ale jen o hudbu. Už počátkem devadesátých let se spojil s Greenpeace a bojoval za záchranu velryb před lovem.

Přešel na plně rostlinou stravu a je veganem dodnes. V roce 2007 dokonce napsal vedení řetězce KFC a prosil je o mírnější metody zabíjení kuřat, než jaké používali.

Na svých sociálních sítích často sdílí s fanoušky své názory ohledně zvířat. Nedávno napsal, že tím nejnebezpečnějším druhem na planetě je člověk sám.

Mezi koncerty rád relaxuje se svými pejsky. Doma mu dělá společnost maďarský ohař Grace a od loňského roku ještě fenka křížence Jack Russell teriéra a chrta jménem Peaches.

Společně cvičí i jógu a nedávno se s ním objevila ve videoklipu radia BBC na podporu dětské charity.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články