Zástava srdce a další nevyřčené pravdy ze života šéfkuchaře Gordona Ramsayho

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Gordon Ramsay
Gordon Ramsay

Mohli bychom ho téměř považovat za britského Zdeňka Pohlreicha. Vynikající šéfkuchař, který si při hodnocení ostatních nebere servítky, se proslavil nejen díky kulinářství, ale i pro svou povahu.

Má několik vlastních show, natáčel také seriály, se svým uměním kulinářství se dostal až do zahraničních zemí. Slavný kuchař, kritik a bavič Gordon Ramsay ale jako malý kluk nechtěl být tím, kým se nakonec stal.

Co dovedlo Gordona k vaření? Kdo zdědí po smrti jeho peníze? Proč používá v televizních pořadech tolik sprostých nadávek? Na všechno známe odpovědi.

K vaření se dostal kvůli zástavě srdce

Jako mladý byl Gordon Ramsay doslova posedlý fotbalem. Byl v něm velmi dobrý, zároveň byl však nervózní z toho, že se nikdy nedostane do pořádného týmu.

Když se mu konečně začal plnit sen a on se stal součástí skupiny, do které si vždy přál patřit, přišel zlom. Gordon prodělal zástavu srdce, a ačkoli se nakonec podařilo zachránit jeho zdraví téměř bez následků, byl mu doporučen klidový režim.

Tehdy se Gordon dozvěděl, že si minimálně rok fotbal nezahraje. Začal se proto věnovat kulinářství, u kterého později zůstal. Fotbal je ale dodnes jeho velkou láskou. Navíc se zajímá o několik druhů bojového umění, kterými se udržuje ve formě.

Velké dědictví nikdy nepřipadne jeho dětem

Ačkoli má Gordon pět dětí, žádné z nich podle jeho slov nezdědí jeho majetek. Za roky své kariéry si vydělal velké peníze, ale nechce, aby taková věc jeho rodinu zkazila.

Proto ani jeho děti, ani jeho manželka z dědictví neuvidí téměř nic. Gordon to přiznal hned v několika televizních i novinových rozhovorech.

On sám si ale peněz užívá bez rozpaků. V roce 2010 přiznal, že si nechal udělat plastickou operaci obličeje, aby se zbavil vrásek. A to právě kvůli dětem, které se ho prý neustále ptaly, proč vypadá v obličeji tak staře.

Na svůj slovník není hrdý

Sprostá slova jsou pro Gordona něco jako podpis. V každé jeho show je vypípána snad polovina jeho slov. On sám přiznává, že není příliš hrdý na to, jak nadává, tedy na to, že kritiku kuchařům předává tak silnými výrazy.

Na druhou stranu ale dodává, že se nechce měnit. Takový zkrátka je, stal se proto slavným, a ani kvůli televizním kamerám nemá v plánu se přetvařovat.

Jako poslední jídlo si přeje okouna

V několika rozhovorech pro televizi byl Gordon dotázán, jaké jídlo by si on sám dal jako své poslední. Tato otázka na šéfkuchaře zkrátka všechny diváky zajímala.

Gordon přiznal, že vždy obdivoval okouna jako krále vody a jeho maso velmi miluje. Pokud by si měl zvolit jedno poslední jídlo, které by chtěl v životě sníst, vybral by filet z mořského okouna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články