To, jak vypadal Bryan Adams v 15 letech, vám vezme dech. Do jeho dlouhých pačesů byste se zamotali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Bryan Adams
Bryan Adams

Kanadský úspěšný rockový zpěvák, kytarista a fotograf loni v listopadu oslavil jednašedesáté narozeniny. Ačkoliv už řadu let nosí krátce střižený účes, v minulosti míval i bujará období, kdy kadeřníka zřejmě dlouho nenavštívil.

Narodil se britským rodičům v kanadské provincii Ontario v roce 1959. Protože otec i matka byli diplomaté, dětství strávil na cestách po světě. Pár let žil i v Anglii, Izraeli, Portugalsku a Rakousku.

Rozpory s otcem

Po návratu zpět do Kanady se rodiče rozvedli a Bryan spolu s mladším bratrem Brucem žil s matkou ve Vancouveru. Vždy ho to táhlo k rockové hudbě, ve dvanácti si pořídil svou první kytaru.

Jeho otec Conrad z toho nebyl zrovna nadšený. Rockovou hudbu měl totiž spojenou s drogami a nezřízeným životem, který si pro svého syna rozhodně nepředstavoval. Viděl v něm spíše vzdělaného učence s vysokoškolským titulem.

Umělecká duše po matce

Naopak matka ho v jeho snu podporovala. Zřejmě po ní zdědil uměleckou duši, ve volném čase se ráda věnovala malování nebo fotografování.

Bryan se ale rozhodl žít po svém. V patnácti letech miloval hudbu, kterou tehdy do světa pouštěly kapely jako Led Zeppelin nebo Deep Purple.

Ostatně i vzhledově se těmto idolům podobal. Nosil totiž dlouhé háro do půlky zad a spíše než fešáka, kterým je dnes, připomínal nějakou máničku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bryan Adams (@bryanadams)

Tatínka potěšil mladší bráška

Pověsil školu na hřebík, nedodělal si ani maturitu a otce tím definitivně naštval. Jeho mladší bratr ale tatínka potěšil, protože vystudoval biochemii a stal se z něj vědec, který se podílel na vývoji přístroje pomáhajícího identifikovat bakterie ve vodě.

Bryan mezitím začal pořádat improvizované minikoncerty v garáži. Později vystupoval s kapelami Shock a Sweeney Todd.

Zlom nastal po setkání s hudebníkem Jimmym Vallensem. Napsali první hit Let Me Take You Dancing a podepsali smlouvu na jeden dolar. V roce 1980 vydal první album a stoupal v žebříčku hitparád strmě výš a výš.

Úspěch a smíření

Jeho zatím nejúspěšnějším hitem je rocková balada (Everything I Do) I Do It For You, která se počátkem devadesátých let objevila i ve filmu Robin Hood s Kevinem Costnerem v hlavní roli.

Nakonec i Bryanův otec musel uznat, že se syn nemýlil, když si šel za svým snem. Po deseti letech odloučení se smířili během koncertního turné v Japonsku, kde tou dobou Bryanův otec pobýval na velvyslanectví.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články