Sámer Issa, hvězda první řady Česko hledá SuperStar, se pochlubil fotkou z dětství. Takto roztomile s rodiči vypadal

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Samer Issa
Zdroj: Profimedia

Psal se rok 2004 a v Česku se poprvé konala talentová soutěž s názvem Česko hledá SuperStar. U televizních obrazovek ji sledovaly miliony diváků a o soutěžících se bavili téměř všichni.

Vítězkou se sice stala Aneta Langerová, pořádný kus pozornosti si ale získal také pohledný mladíček s exotickým jménem Sámer Issa. Odkud pochází a jak se mu daří dnes?

Sámer Issa je dnes známý jako český zpěvák a účastník prvního ročníku oblíbené pěvecké soutěže. Jeho původ ale sahá až daleko za hranice České republiky na Blízký východ.

Z pouště do českých hor

Narodil se v roce 1985 v hlavním městě Sýrie Damašku. Jeho otec je totiž Syřan a matka Češka. Má ještě mladšího bratra Marwana. Do šesti let žil Sámer v Sýrii a poté se s rodinou přestěhoval do Česka.

Nedávno na svém instagramovém účtu sdílel několik snímků z dětství a zavzpomínal na krásné chvíle, které strávil v Sýrii. Už jako malý chlapec byl velmi roztomilý.

Od dětství ho bavil zpěv. Když se v roce 2004 konal casting do prvního ročníku pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar, Sámer neváhal a přihlásil se.

Dívky z něj šly do kolen

Bylo mu devatenáct a hned v prvních kolech se z něj stala hvězda a miláček mladých dívek po celé České republice.

Se svým hlasovým rozsahem se dostal až do top desítky a v rámci přímých přenosů, kde hlasovali diváci, se dostal až do samotného finále, kde se utkal s mladičkou Šárkou Vaňkovou a Anetou Langerovou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sámer Issa (@samerissafficial)

Ačkoliv nevyhrál, rozhodně mu to na popularitě neubralo. I po skončení soutěže jeho sláva stále stoupala.

Vydal desku v rytmu svého oblíbeného R&B s názvem Busted, na které spolupracoval s porotci ze soutěže, Ondřejem Soukupem a Gabrielou Osvaldovou, a také s americkým producentem Jorgem Corantem.

Dlouhá pauza s nejasným datem návratu

Hned o rok později vyšla další deska, na které se opět podíleli známí čeští hudebníci jako Ondřej Brzobohatý nebo DJ Wich. Křestu se ujali manželé Svobodovi.

Další a prozatím poslední desku vydal Sámer v roce 2011.

Pětatřicetiletý zpěvák má za sebou i řadu skandálů, ale v poslední době se velmi zklidnil.

Koncem loňského roku vydal společnou píseň s Lucií Vondráčkovou. I po sedmnácti letech, které od talentové soutěže uběhly, vypadá pořád velmi dobře.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články