Romance Sida Viciouse ze Sex Pistols a závislé prostitutky prostě nemohla dopadnout dobře

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Vicious Sid
Zdroj: Profimedia

Nancy Spungen byla mladá dívka s velmi komplikovaným životním osudem, ve kterém nechyběla prostituce ani drogy. Sid Vicious byl baskytarista v punkové kapele Sex Pistols a k návykovým látkám měl také kladný vztah. Když se ti dva seznámili, většina lidí se obávala, že to dopadne špatně. Dopadlo.

Nancy Spungen se narodila v roce 1958 ve Filadelfii. Její dospívání bylo velmi bouřlivé. Když se v 15 letech pokusila o sebevraždu, lékaři jí diagnostikovali schizofrenii.

Ve škole měla problémy především s chováním, ale také s docházkou. Když vystudovala střední školu, přihlásila se na univerzitu, ale po kázeňských přestupcích byla vyhozena. Rozhodla se tedy, že se přestěhuje.

Imponovali jí hudebníci

Nakonec zakotvila v New Yorku, kde se živila převážně jako prostitutka. Také byla profesionální „groupie“, tedy dívka, která se často objevuje ve společnosti hudební kapel, ale více než hudba ji zajímají samotní hudebníci.

Nancy nebyla úplně klasickou hezkou tvářičkou, která se snaží dostat hudebníkům do šatny. Byla to spíše holka od rány, která se netajila svou prací prostitutky. Její drsné, až násilné vystupování i vzezření mnoho mužů spíše odrazovalo. Nikoliv ale Sida Viciouse.

Sex a drogy znamenal konec Sex Pistols

S baskytaristou punkové skupiny Sex Pistols se dívka seznámila v roce 1976 a od té doby byla s ním. Ačkoliv to zbytek kapely příliš nechápal, dokonce jí přezdíval „nechutná Nancy“, Sid si její téměř asociální chování okamžitě oblíbil. A kolotoč sexu a tvrdých drog se začal pomalu roztáčet.

V kapele byly už během jejich seznámí třenice, které se příchodem Nancy ještě prohloubily. Sid se stal nekontrolovatelným, byl agresivní k fanouškům i zaměstnancům a byl neustále pod vlivem drog. V roce 1978 pohár trpělivosti přetekl a kapela se rozpadla.

Dovolená v hotelovém pokoji

Jak se dalo očekávat, pro mladý pár to byl začátek konce. Přestěhovali se spolu do proslulého hotelu Chelsea na Manhattanu. Tento hotel vyhledávali především umělci, bydel tam například i Miloš Forman, Bob Dylan, Jimi Hendrix, Madonna či Andy Warhol.

V hotelu bydleli devět měsíců. Většinu času trávili ve svém pokoji, podle jejich přátel nevyšli ven klidně celé týdny. Jediný, kdo je pravidelně navštěvoval, byl jejich drogový dealer.

Ten dorazil i 11. října 1978 a předal svou zásilku Sidovi a Nancy. Druhý den ráno slyšeli sousedé ženský křik, kterému nikdo nevěnoval příliš pozornosti. Za několik hodin zavolal hudebník na recepci. Když personál dorazil do pokoje, našel Nancy v koupelně. Vykrvácela následkem bodné rány do břicha.

Vyšetřování bylo odloženo

Police okamžitě Sida zatkla, ten ale vinu popřel. Ani jeho okolí příliš nevěřilo, že by byl vrah. Nakonec byl propuštěn na kauci. Než byl ale případ řádně vyšetřen, 2. února 1979 se Sid předávkoval heroinem. Bylo mu jednadvacet let.

Po Sidově smrti policie případ vraždy Nancy odložila. Objevovaly se sice spekulace, že ji zavraždil drogový dealer, to ale nebylo nikdy dokázáno. Nikdy se však neprokázalo, že by vraždil hudebník. Pachatel zůstal podle policie neznámý.

Zdroj: Allthatsinteresting.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články