Prezident USA Joe Biden má nablýskaného veterána Corvette Stingray z roku 1967. Takto to v něm umí rozjet

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Joe Biden
Zdroj: Christos S / Shutterstock.com

Je jisté, že nedávná volba nového amerického prezidenta byla velkou událostí. Co se ale také může stát velkou událostí je to, když se se samotný prezident ukáže za volantem pořádného auta. Podívejte se, jak Joe Biden rozpálil pneumatiky na svém veteránu.

Joe Biden je od ledna letošního roku novým prezidentem USA. V minulosti vystudoval právnickou univerzitu a byl šestým nejmladším senátorem v americké historii za Demokratickou stranu.

V roce 1977 také navštívil Prahu jako člen senátního výboru pro zahraniční vztahy.

Zajímavé pravidlo

Prezidenti ve skutečnosti nesmějí řídit, protože se to považuje za bezpečnostní riziko. Místo toho se ale prezident běžně projíždí v „Bestii“ – obrovské, silně upravené limuzíně Cadillac. Zajímavostí je, že ani viceprezidenti nemohou řídit o samotě.

Toto pravidlo však musí být nepříjemností pro nového prezidenta, který se rád projede ve svém voze Corvette Stingray z roku 1967. Joe Biden musel po dobu osmi let odložit klíče od auta, zatímco sloužil jako viceprezident.

Když odcházel z kanceláře, radoval se, protože mohl znovu zasednout za volant svého veterána. Na projížďku vzal také slavného moderátora talk show Jaye Lena na drsnou projížďku vozem v roce 2016. V show přiznal, že mu řízení neskutečně chybělo.

Další pauza od řízení

Nyní, když se dostal na pozici prezidenta, se bude muset s vozem na další čtyři roky rozloučit. Biden je první a jediný majitel automobilu, který dostal jako svatební dar od svého otce, jenž v té době vlastnil autosalon.

Jeho synové pak vůz vylepšili a „lepší“ verzi dostal prezident jako vánoční dárek. Při projížďce bylo vidět, že řízení tohoto vozu je pro Bidena velkou zábavou.

Láska ke skvělým automobilům a nemožnost řídit jsou ve skutečnosti některé z mála věcí, které mají Donald Trump a Joe Biden společné.

Trump se s novináři podělil o to, že během prvních sto dnů ve funkci mu řízení doopravdy chybělo. Donald Trump v průběhu let řídil Ferrari F430, Lamborghini Diablo a naposledy Rolls-Royce Phantom.

Joe Biden si tedy bude muset chvíli počkat, než bude mít možnost nasednout do svého vozu. Společnost Corvette také nedávno oznámila, že jejich automobily mají být do roku 2035 plně elektrické. A to musí být pro amerického prezidenta skvělá novinka.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články