Prachař se Štáfkem zestárli o 50 let. Ukážeme vám, co se jim stalo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Prachar Stafek
Zdroj: Martin Hykl / CNC / Profimedia ; Profimedia

Oblíbený český herec a muzikant Jakub Prachař pochází ze známé herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až hluboko do historie. Své fanoušky ale nedávno vzal skrze sociální sítě na exkurzi do buducnosti, když s nimi sdílel, jak bude vypadat ve stáří.

Rodina Prachařových je plná talentů a uměleckých duší. Začalo to už Iljou Prachařem, který je známý především svou rolí Trautenberka v Krkonošských pohádkách.

Jeho syn David v herecké profesi pokračoval a jeho první manželkou byla Dana Batulková, která je také známou herečkou, momentálně ji můžete vídat v seriálu Slunečná.

Děti pokračují v rodinné tradici

V roce 1983 se jim narodil syn Jakub a o jedenáct let později dcera Mariana. Oba po rodičích zdědili umělecké geny, a kromě herectví bravurně zvládají také zpěv.

Starší Jakub se už ve třinácti letech začal objevovat na divadelních prknech v komedii Maska. Před televizní kamerou se objevil poprvé v několika povídkách z cyklu Bakaláři. Proslavil se ale až po roce 2000, kdy začal účinkovat v seriálech Rodinná pouta, Ulice nebo Horákovi.

V té době začal pomalu rozvíjet také svou hudební kariéru. Společně s Františkem Soukupem, Vojtěchem Dykem, Janem Maxiánem, Jakubem Antlem a Ondřejem Slukem vystupoval s kapelou Nightwork. Jejich repertoár byl lehce kontroverzní, ale ujal se, a první hit Globální oteplování ovládl česká i slovenská rádia.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Prachar (@jakub_prachar)

Všestranně talentovaný umělec

Divadelní prkna mu nejsou cizí a svou výřečnost potvrdil také několikrát jako moderátor talentové show Česko Slovensko má talent. Nechybí mu ani notná dávka humoru.

Komediální, a tak trochu kontroverzní role mu vždy skvěle jdou. V takových projektech se často setkává se svým dlouholetým kamarádem Petrem Kolečkem. Z jeho pera například vyšla série Vyšehrad nebo Pouť, kde Jakub exceloval.

Vyšehrad se navíc brzy dočká celovečerního filmu, který se momentálně natáčí. Kdy ho uvidíme v kinech, je momentálně kvůli současné situaci ve hvězdách.

Okénko do budoucnosti

A právě z toho si Jakub, jak už je u něj zvykem, vystřelil. Na svém Instagramu sdílel společnou fotku s Jakubem Štáfkem, který ve filmu hraje hlavní roli, na níž jsou oba jako prošedivělí dědečkové.

Fotku doplnil komentářem: „Premiéra Vyšehradu. Rok 2070.“ Ačkoliv by jim to i v pokročilejším věku slušelo, doufejme, že se do kin dostaneme dříve.

Nutno ale podotknout, že s šedivým plnovousem se Jakub nápadně podobá svému dědečkovi Iljovi. Jestli to tak skutečně bude, si ale musíme ještě pár desítek let počkat.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články