Milla Jovovich vypadala fenomenálně už ve 13 letech. Objevili jsme fotografii, která vám vyrazí dech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jovovich Milla
Zdroj: Andrea Raffin / Shutterstock.com

Pronikavý modrý pohled, který můžete znát nejen z obálek časopisů, ale také z filmového plátna. Milla Jovovich měla krásy na rozdávání už jako puberťačka a využila toho ku svému prospěchu.

Milica Bogdanovna Jovović se narodila v ukrajinském hlavním městě Kyjevě v roce 1975. Její otec je lékař srbského původu a matka pochází z Ruska, kde se proslavila jako herečka.

Útlé dětství Milla strávila v Moskvě, odkud s rodinou emigrovala do Londýna, když jí bylo pouhých pět let. Ani evropský ostrovní stát jim nebyl domovem na dlouho a přesunuli se dál za Atlantický oceán do slunné Kalifornie.

Stěhování a rozvod rodičů

Brzy poté, co se usadili v Los Angeles, se rodiče rozvedli a otec si našel novou partnerku, s níž měl syna. Matka se poté snažila prosadit jako herečka, ale vzhledem k jazykové bariéře nebyla moc úspěšná. Živila se tedy především úklidem.

Otec se později zapletl do jednoho z největších podvodů se zdravotním pojištěním a byl odsouzen k dvaceti letům za mřížemi. Propuštěn byl po pěti letech a vězení z něj údajně udělalo jiného člověka.

Předurčena pro svět showbyznysu

Millu její maminka vychovávala tak, aby se z ní stala herecká hvězda. Od desíti let ji vodila na hodiny herectví a posílala ji také na konkurzy. V polovině osmdesátých let byla Milla obsazena do několika dětských rolí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vintage Nostalgia ? (@vinostalgia)

V té době si jí začali všímat také modelingoví agenti, protože z ní rostla krásná mladá dívka. Ještě na základní škole nafotila své první profesionální fotografie a o pár let později se objevila na obálce italského módního časopisu.

Její kariéra se začala rozjíždět a rostly honoráře, které si mohla za svou účast na focení nebo v reklamách nárokovat. Není se čemu divit. Ve třinácti letech se svou bujnou hřívou a pronikavým pohledem působila mnohem starší a byla ztělesněním ženské krásy.

Mladá dospělá

Začalo se jí dařit i na poli filmovém. V roce 1991 dostala hlavní roli ve snímku Návrat do Modré laguny, která ji proslavila po celém světě. Natáčení vyžadovalo hodiny strávené na place, což zákony u dětí omezovaly. Milla se proto ve čtrnácti stala plnoletou a byla nezávislá na svých rodičích.

Její dospívání to významně ovlivnilo, protože začala kouřit, a dokonce se velmi mladá chtěla vdát. V té době ale zasáhli rodiče a bláznivý nápad jí rozmluvili.

K modelingu a herectví v osmnácti letech přidala ještě zpěv. V Londýně natočila desku a poté s ní jela na koncertní turné. Nakonec se ale vrátila k herecké kariéře a čekaly na ni další významné role, například ve snímcích Pátý element nebo Johanka z Arku.

Autor: Karolína Stoczková


Související články