Michael Jackson byl roztomilým chlapcem. Podívejte se, jakým účesem se před více než 50 lety pyšnil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Michael Jackson
Zdroj: Vicki L. Miller / Shutterstock.com

Král popu Michael Jackson se proslavil po celém světě. Miliony fanoušků si alespoň jednou zatančily na jeho skladbu, miliony fanoušků jeho hudbu poslouchají dodnes. Za zpěvákovou slávou se však schovává i jeho nelehké dětství.

Michael Jackson byl americký popový zpěvák, skladatel, choreograf a tanečník. Hned po skupině The Beatles a zpěvákovi Elvisovi Presleym se zařadil na třetí místo nejprodávanějších interpretů. Jeho desky Thriller, Bad a Dangerous patří mezi nejznámější z jeho tvorby.

Zábavní park pro děti

Jackson začal svou úspěšnou kariéru před tím, než dostudoval střední školu. Samozřejmě ho to ale něco stálo.

To, čím zaplatil, bylo jeho dětství. „Nikdy jsem neměl šanci dělat tak zábavné věci, jako dělaly ostatní děti,“ vyjádřil se Jackson o svém životě.

Jako dospělý pak nechal postavit zábavní park Neverland Ranch. Park pojmenoval po pohádce Petr Pan. Hlavní hrdina této pohádky byl chlapec, který uměl létat a nikdy nevyrostl.

Michaelova posedlost tímto charakterem a přehnaná představivost spojená s dětským světem ovlivnila novináře, kteří si mysleli, že tento zpěvák trpěl syndromem Petra Pana.

Ačkoliv není tento syndrom vědecky popsán, jedná se většinou o dospělého člověka, muže, který se nechce vzdát dětského myšlení.

Snaha podobat se Petru Panovi

Ke konci osmdesátých let se lidé zajímali více o zpěvákův osobní život než o ten umělecký. Stalo se tak po vydání videoklipu Thriller, ve kterém si fanoušci začali všímat umělcových změn, nejvíce pak „zvláštního“ nosu.

Randall Sullivan, člověk, který se o Jacksonův život zajímal, řekl, že se umělec rozhodl podstoupit plastickou operaci nosu z důvodu, kterému neuvěříte. Jeho tajné přání totiž bylo, aby se co nejvíce podobal Petru Panovi. Údajně se totiž cítil jako on.

Strach mimo scénu

Jackson se přiznal, že měl často strach, když zrovna nestál před davy fanoušků. Jednu dobu plánoval návrat na místo, kde poprvé našel úspěch a útěchu. Na místo, jež bylo daleko od tlaku médií.

„Nerad to říkám, ale cítím se zvláštně v přítomnosti všedních lidí,“ přiznal Jackson svůj strach.

Jediné místo, kde se cítil bezpečně, bylo pódium. Zpěvák zemřel v roce 2009 ve svých padesáti letech.

Autor: František Olša


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články