Mekyho Žbirku a jeho hity zná úplně každý. Ukážeme vám, jak vypadá jeho syn

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zbirka Miro
Zdroj: Profimedia

Miroslav Žbirka je známý slovenský zpěvák a skladatel, který se do povědomí posluchačů zapsal hity jako například Biely kvet, V slepých uličkách nebo Atlantída. Stejnou pozornost jako tento umělec si zaslouží i jeho syn David, který jde v otcových stopách.

Než se David Žbirka pustil do natáčení videoklipů, měl před sebou dlouhou cestu. Vystudoval filmovou a televizní produkci v Londýně, kde se usadil.

Vystřídal mnoho zaměstnání, a nakonec se rozhodl pro natáčení hudebních videoklipů. Ve světě hudby se dobře orientuje, a navíc má muzikantské geny.

Od dětství hraje na bicí. Pro Mekyho točí klipy

Davida už jako malého kluka po vzoru otce lákala hudba. V brzkém věku začal hrát na bicí a později v uměleckém světě začal používat jméno Sean David Baker.

Měl i vlastní kapelu s názvem Up Against It, se kterou vystupoval na festivalech. Skupina hrála rockové a pop rockové skladby.

Málokterý Mekyho fanoušek ví, že jeho syn je zodpovědný za celou řádku hudebních klipů k jeho písním. David společně se synem Lucie Bílé Filipem pomáhal zpěvákovi například s videem k písni Dievča.

David Zbirka

Zdroj: Profimedia

Syn pomáhal zpěvákovi také při natáčení alba Double v legendárním londýnském studiu Abbey Road. Miro Žbirka se nechal slyšet, že v producentské činnosti svému synovi naprosto důvěřuje a k jeho práci nemá výhrady.

Až se příště zaposloucháte do některé z Mekyho písní a pustíte si k ní třeba i videoklip, vzpomeňte si, že se na tvorbě díla možná podílel více než jeden Žbirka.

Po otci zdědil víc než jen talent na hudbu

Meky žije na Slovensku, David v Londýně. Otec zpívá a hraje na nástroj, syn se věnuje tvorbě klipů na počítači. I když jsou každý jiný, vlastně si jsou v mnoha ohledech dost podobní.

Rodinnou příslušnost nezapřou. David totiž po vzoru svého otce nosí delší vlasy. I když je možná pravda, že je to spíše jeho image rockového bubeníka než láska k otci, na podobnosti to hodně přidá.

Oba umělci jsou si podobní také rysy v obličeji. Kdyby si David nasadil hranaté brýle, byl by od svého otce téměř k nerozeznání.

Nejlepší na celém rodinném vztahu je, že k sobě syn s otcem vzájemně vzhlížejí.

Miro uznává Davida jako tvůrce klipů a je na syna náležitě hrdý, David zase oceňuje otcovu hudební tvorbu a s radostí mu pomáhá.

Kariéra obou je stále nadějná a je velmi pravděpodobné, že v budoucnu se dočkáme další rodinné spolupráce. Fanoušci kvalitních slovenských i zahraničních videoklipů se tak mají na co těšit.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články