Lewis Hamilton ukázal sporťák, kterým uchvátil okolí. S tímhle bourákem byste se chtěli projet také

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Lewis Hamilton
Zdroj: cristiano barni / Shutterstock.com

Sporťák, který jen tak neuvidíte. Přinášíme vám jedinečný pohled na vůz známého pilota formule 1, který se před nedávnem pochlubil krasavcem, kterého již brzy osedlá. Až zjistíte, kolik lidí se podílelo na jeho výrobě, spadne vám brada.

Lewis Hamilton je britský pilot formule 1. Od dětství závodil v motorkách a jako malý řekl, že by chtěl jednou závodit za stál McLaren. Velký sen mu zůstal do dospělosti a teď se může prohánět v těch nejzajímavějších vozech.

Nový vůz

Společnost Mercedes před nedávnem představila nový stroj, který se bude po vozovce prohánět v letošní sezóně.

Již druhý rok po sobě je vůz od Mercedesu zahalen do černého odstínu, jenž je poctou boji proti rasové diskriminaci.

Lewis Hamilton ve videu při jeho představení dodal: „V minulosti bylo mým hlavním cílem jednoduše zvítězit v šampionátu. Letos jde o podporu lidí jiných barev pleti a zajištění jejich práv.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lewis Hamilton (@lewishamilton)

Co se týká technické stránky, tento sporťák se dočkal vylepšení podlahy, díky kterému došlo ke zlepšení odpružení, chladicího systému a pohonné jednotky.

Mercedes se staral nejvíce o vylepšení čtyř hlavních faktorů, které pomohou k rychlejší jízdě.

Otázka budoucnosti

Budoucnost Lewise Hamiltona je ve hvězdách. Začátkem února podepsal smlouvu na pouhý jeden rok.

„Jsem v privilegovaném postavení a dosáhl jsem většiny věcí, kterých jsem chtěl dosáhnout. Proto nemám potřebu plánovat příliš daleko do budoucnosti,“ dodal Lewis.

Na stavbě vozu se podílelo okolo dvou tisíc techniků, kteří dotáhli sporťák na vysokou úroveň. Krásný design s modrými prvky bude na závodech vypadat skvěle. Pilot u příspěvku na sociální síti poděkoval všem, kteří se na jeho tvorbě podíleli.

Budeme se těšit na výsledky závodů a na Lewise, který určitě nezklame. On sám totiž aktivně bojuje proti rasovým předsudkům a my mu v jeho boji držíme palce.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články