Jan Koller neměl na hlavě vždy jen lesklou pleš. Toto raritní foto z jeho bouřlivého mládí to dokazuje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Koller Jan
Zdroj: ph.FAB / Shutterstock.com

Bývalý český fotbalový útočník Jan Koller byl na fotbalovém hřišti vždy vidět, a to nejen díky svým dvě stě dvěma centimetrům výšky. V mládí totiž často měnil barvu vlasů a některé odstíny byly zkrátka nepřehlédnutelné.

Jan Koller je rodákem z hlavního města Prahy, kde se narodil v roce 1973. Na fotbalovém hřišti začínal i díky své výšce na postu brankáře.

Z brány do útoku

Postupně se ale dostal do útoku a v roce 1996 se z divizního týmu Milevsko dostal na pražskou Letnou do týmu AC Sparta Praha.

V té době se také objevoval v reprezentačním výběru do jednadvaceti let, ze kterého se postupně přesunul i do hlavního reprezentačního mužstva.

Po dvou letech na Letné odešel za zkušenostmi do zahraničí. Nastoupil v belgickém Lokerenu, kde během tří sezón nastřílel více než čtyřicet branek a stal se nejlepším střelcem belgické nejvyšší soutěže.

V Belgii prožil úspěšná léta

Další jeho štací byl opět belgický Anderlecht, se kterým získal několik ligových titulů a také ocenění Zlatá kopačka pro nejlepšího hráče sezony.

Úspěchy uměl v mládí jaksepatří oslavit. Nedávno se svými fanoušky na instagramovém účtu sdílel fotku, kde má vlasy přebarvené na zeleno, kterou okomentoval slovy: „Hříchy mládí“.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jan Koller (@jankollerofficial)

Po štaci v Belgii se přesunul blíže domovině a nastoupil za Borussiu Dortmund, kde se potkal s dalším úspěšným českým fotbalistou Tomášem Rosickým. V sezoně 2001/2002 vyhráli německou Bundesligu.

Nepřehlédnutelný i po konci kariéry

Úspěch slavil také s českým národním týmem, když v roce 2004 na Euru skončili na třetím místě. Prošel ještě týmy AS Monaco, FC Norimberk, ruským klubem Křídla Sovětů Samara nebo francouzským AS Cannes.

I po ukončení kariéry zůstal velkou personou českého fotbalu a v příštím roce by se měl dočkat i vlastního filmu s titulem Příběh obyčejného kluka.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články