Harrison Ford byl ženami obletován od nepaměti. Na fotografii z mládí doslova hypnotizuje pohledem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
harrison ford dcera
harrison ford dcera

Známý americký herec, který zazářil jako dobrodruh Indiana Jones, byl v mládí krasavec s uhrančivým pohledem. Nejdříve se mu herecky nedařilo a musel se živit rukama. Paradoxně až díky své zručnosti se dostal k lepším filmovým rolím.

Představitel Indiana Jonese se narodil v roce 1942 v Chicagu. Jeho matka byla rozhlasová herečka a otec reklamní manažer.

Po studiu na střední škole nastoupil na univerzitu Ripon College ve Wisconsinu, kde se věnoval studiu angličtiny a filozofie. Jako vedlejší obor si zvolil drama.

Školu nedokončil

Postupem času se mu umělecká část studia líbila víc a víc. Jelikož v ostatních předmětech prolézal s odřenýma ušima, začal přemýšlet o herecké kariéře. Předpoklady na to měl, byl totiž velmi pohledný.

Když propadl z filozofie a hrozil mu vyhazov, rozhodl se z univerzity odejít společně se svou tehdejší přítelkyní Mary Marquardt a vydali se do Los Angeles.

V roce 1964 podepsal smlouvu se společností Columbia Pictures a za sto padesát dolarů týdně se objevoval v menších rolích.

Aby se odlišil od jiného Harrisona Forda, zpočátku mezi své jméno a příjmení přidával písmeno J.

Zdroj: Profimedia

O pár let později se přesunul do společnosti Universal Studios, ale úspěch stále nepřicházel.

Dostával jen menší role za mizerný plat. V té době už byl ženatý se ženou, se kterou odešel z univerzity. S Mary přivedli na svět dva syny a Harrison se musel snažit, aby je uživil.

Tesařina ho zachránila

Protože herectví nevynášelo tak, jak by si představoval, přivydělával si jako tesař.

Všechno v rámci tohoto řemesla se naučil sám a šlo mu to dobře. Díky tomu měl finanční jistotu a mohl si vybírat filmové role.

Roli, která ho celosvětově proslavila, získal právě díky tesařině. Režisér Hvězdných válek George Lucas ho údajně najal, aby mu sestavil několik skříní, a přitom ho nechal číst texty z připravovaných Hvězdných válek.

A najednou se z šikovného tesaře stala hvězda.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články