Exotický krasavec Keanu Reeves vypadal v dětství jako malá holka. Fotografie z mládí vám nedá spát

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Keanu Reeves
Keanu Reeves

Kanadský herec Keanu Reeves je opředen jistou aurou záhadnosti, kterou mu zřejmě dodaly i jeho nepříjemné životní zkušenosti. Nikdy se ale nenechal zkazit slávou a od dětství nosí stejný účes, jako nyní v padesáti.

Syn tanečnice a geologa se narodil v roce 1964 v libanonském hlavním městě Bejrútu. V žilách herce Keanu Reevese však koluje britská, havajská a čínská krev. Odtud asi pramení jeho exotický vzhled.

Tatínci jako na běžícím páse

Když mu byly tři roky, rodiče se rozešli a Keanu se s matkou několikrát stěhoval, než zakotvili v kanadském Torontu.

Dětství prožil s několika nevlastními otci, střídal školy a nebyl úplný vzorňák. Jako malý chlapec nosil dlouhé vlasy po ramena a se svými jemnými rysy mohl někomu připadat jako děvčátko.

Velkou zálibu našel v kanadském národním sportu, ledním hokeji. Za školní tým se postavil do brány a hokej ho naprosto pohltil.

Ve volném čase si však našel prostor pro další koníček, kterým bylo herectví. Možná i díky tomu, že se jeho matka jako tanečnice kolem divadla pořád motala.

Škola ho nebavila

V sedmnácti letech se rozhodl odejít ze střední školy. Chvíli se živil broušením bruslí nebo jako manažer obchodu s těstovinami. Poté zkusil štěstí jako herec a vyplatilo se to.

Začínal v divadle a menších seriálových rolích a postupně se prokousal i k filmu. Nevypadalo to ale na větší úspěch a agenti mu dost často radili, aby si změnil své příliš exotické jméno.

Zdroj: Profimedia

V roce 1986 však přišla role přímo pro něj ve filmu Youngblood z hokejového prostředí. Při natáčení se potkal s Patrickem Swayzem.

Od té doby se Keanuovi začalo dařit. Když se v roce 1994 objevil po boku Sandry Bullock ve filmu Nebezpečná rychlost, dozvěděl se o tomhle exotickém krasavci celý svět.

A to ještě jeho nejslavnější role Nea v Matrixu teprve měla přijít.

Hvězda se zlatým srdcem

Jeho osobnost je však opředena jistou záhadnou aurou. Odjakživa totiž odmítá příliš osobní rozhovory.

V Hollywoodu má díky své vřelé povaze pověst jedné z nejmilejších hvězd. Peníze ho nijak nezměnily a často přispívá na charitu.

Prožil si několik životních tragédií.

Když v roce 1999 čekal s přítelkyní Jennifer potomka, narodila se holčička v osmém měsíci mrtvá.

S partnerkou neustáli tlak po ztrátě miminka, a nakonec se Jennifer v roce 2001 zabila při autonehodě.

Žádný z těchto špatných zážitků ale Keanua nezměnil a stále zůstává vřelým a milým člověkem, který si kvůli zoufalé touze fanouška po podpisu koupí zmrzlinu a podepíše se mu na paragon.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články