Záhadné zmizení Larse Mittanka: Vykřikl, že nechce zemřít, utekl z letiště a slehla se po něm zem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Mittank Lars
Zdroj: BKA Germany/ Federal Criminal Police Office (Germany), Public domain, via Wikimedia Commons

Někdy je označován jako „nejslavnější pohřešovaný turista na světě“, a to především díky videu, na kterém je naposledy zachycen. Lars Mittank byl obyčejný mladík, který byl s přáteli na dovolené v Bulharsku. Pak ale beze stopy zmizel. Jeho rodina nikdy nepřestala doufat, že se jednoho dne objeví.

Lars Mittank byl osmadvacetiletý muž z Německa. V létě roku 2014 se rozhodl společně se svými přáteli navštívit oblíbené bulharské letovisko Zlaté Písky, které se nachází u Černého moře.

Zvláštní potyčka

Dovolená probíhala standardním způsobem a mladí lidé se velmi dobře bavili. Jedinou nepříjemností byla hospodská rvačka, do které se měl Lars připlést.

Muži v baru se dohadovali, který fotbalový klub je nejlepší. Mladík se ale rozhodl, že to řešit nebude a z hospody odešel, zatímco jeho přátelé tam ještě zůstali.

Všichni se potkali až druhý den ráno v jejich resortu. Mittank měl podlitiny a bolela ho hlava. Jeho přátelé ale po jeho zmizení nedokázali popsat, co se mu vlastně stalo. Někdo tvrdil, že byl napaden muži z hospody, jiný zase, že ho napadl jeden člověk, kterého si muži mohli najmout.

Dostal antibiotika

Tak či tak byl mladík nakonec nucen navštívit tamního lékaře. Ten měl podezření na otřes mozku a také diagnostikoval prasklý ušní bubínek.

Na ten muži předepsal antibiotika, aby nedošlo k případnému zanícení. Také mu výrazně doporučil s letem počkat. Zvýšený tlak v letadle by mu totiž mohl ucho ještě více poškodit.

Paranoia, nebo reálné obavy?

Jeho přátelé mu nabídli, že si pobyt prodlouží a počkají na něj, on to však odmítl a poslal je domů. Sám se přestěhoval do levnějšího hotelu blízko letiště. Podle nich vypadal uvolněně a v pořádku.

Larsova matka ale po jeho zmizení přednesla jiné svědectví. Když zůstal v Bulharsku sám, několikrát jí volal. Byl velmi vyděšený, stěžoval si, že má strach, že ho někdo sleduje. Také jí přikázal, ať mu zablokuje karty, protože měl obavy, že ho někdo okrade.

To dokazují i záběry z jeho nového hotelu. Je na nich patrné, že mladík se po budově pohybuje velmi nervózně, a dokonce je patrné, jak se schovává ve výtahu.

Poslední záběry z letiště

8. července 2014 se tak konečně vydal na letiště, kde měl sraz s tamním lékařem, který měl rozhodnout, zda může letět. Ten mu let povolil, ale jeho chování se mu zdálo velmi zvláštní.

Vše ještě vyvrcholilo ve chvíli, kdy začal křičet, že nechce zemřít. Poté odhodil všechny své věci na zem, a to včetně peněženky, dokladů a mobilního telefonu.

Na serveru YouTube je k vidění záznam z kamer na letišti. Lars utíká chodbou, vybíhá ven, kde chvíli pobíhá a pak zamíří k nedalekému lesíku. Od té chvíle ho už nikdo nikdy nespatřil, ani nebyly nalezeny žádné ostatky.

Drogy, nebo duševní nemoc

Teorií o jeho zmizení bylo hned několik. Mluvilo se o možném zapojení do obchodu s drogami. Podezřelí byli také muži z baru.

V neposlední řadě se také spekulovalo o tom, zda Lars neměl nějaké psychické problémy a zda nemohly eskalovat používáním antibiotik na zraněné ucho.

Nic z toho nebylo nikdy prokázáno. Jeho matka vystoupila v bezpočtu televizních relací, ale ani to nikam nevedlo. Naposledy se ozval řidič kamiónu, který tvrdil, že Larse svezl. Ale ani tato stopa se neukázala jako významné vodítko.

Zdroj: Allthatsinteresting.com, Grunge.com, Youtube.com
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články