Žádné tělo, žádný vrah: Byla považována za nezvěstnou. Po 20 letech se za zvláštních okolností našlo její zohavené tělo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
bonnie haim
bonnie haim

Někdy je do případu vraždy vnesena pravda až po letech, protože chybí důkazy. Když ale chybí celé tělo, mohou si svědci říkat, co chtějí. Až po více než dvou desetiletích se našel vrah ženy, který byl celou tu dobu za vraha skutečně považován.

Dokážete si představit tu hrůzu, když vám zmizí blízký člen rodiny? Když se den za dnem ptáte, co se mohlo stát? A když si myslíte, že znáte pravdu, ale autority s tím nemohou nic udělat?

Přesně tak se nejspíš roky cítil Aaron Fraser, jehož matka zmizela v roce 1993. On sám tušil, kdo ji zabil, několik důkazů jasně ukazovalo na jeho otce. Jenomže ten hlavní důkaz chyběl.

Žádné tělo, žádný vrah

Dvacet let byl Michael Haim vyslýchán a považován za jednoho z hlavních podezřelých. A to nejen proto, že se u něho v bytě našla zbraň, ze které se prokazatelně v nedávné době střílelo.

On sám potvrdil, že se svou ženou měl několik vážných hádek, nakonec se prý ale jednoho dne zkrátka sebrala a odešla, nechala ho samotného se dvěma dětmi, které dal později k adopci, protože se o ně sám nedokázal postarat.

Až do roku 2015 byl Michael Haim na svobodě. Žil v Severní Karolíně běžný život, a i když měl v trestním rejstříku několik záznamů a několikrát se dostavil k soudu, jelikož nebylo nikdy tělo jeho ženy nalezeno, nebyl důvod považovat ho za vraha.

Bonnie Haim byla zkrátka považována za nezvěstnou. A to až do roku 2014, kdy bylo její tělo konečně nalezeno, a to pravé vyšetřování teprve začalo.

Kopali jsme se švagrem bazén, myslel jsem, že je to kokos

Tehdy už dospělý Aaron se svým švagrem pracovali na zahradě na výkopu díry pro nový bazén, když narazili na něco, co zpočátku nepoznali.

„Myslel jsem si, že je to kus kokosu. Zvedl jsem ho do ruky a zjistil, že je to lebka. Byly vidět zuby a velká díra v čele,“ vypráví mladík, který se konečně dočkal pro svou matku spravedlnosti.

Testy DNA potvrdily, že se opravdu jedná o jeho matku. Díra v lebce navíc odpovídala kalibru zbraně nalezené u Michaela Haima.

Po více než dvaceti letech tak konečně bylo objeveno mrtvé tělo, a to, co dlouhé roky spousta lidí tušila, se stalo skutečností.

Bonnie Haim nikdy nezmizela, nikdy neodešla bez dětí, aniž by manželovi cokoli řekla. Celé ty roky byla zakopána na zahradě jejich vlastního domu, kde ji po letech objevil vlastní syn.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články