Ted Bundy: Připravil o život přes 30 žen a jejich hlavy si doma vystavoval jako trofeje

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
ted bundy
ted bundy

Dlouhé roky byl Ted Bundy považován za slušného člověka, sympatického, milého a vzdělaného muže, který se dokonce snaží pomáhat ostatním. Dokonce ani jeho kolegové v práci neměli tušení, kdo se opravdu skrývá pod maskou.

I když by to do Bundyho nikdo neřekl, nakonec se ukázalo, že má na svědomí více než třicet lidských životů.

Kromě vražd však některá těla také zohavil a mnohdy s nimi měl po jejich smrti styk.

Nakonec si vysloužil trest smrti na elektrickém křesle.

Pracoval na tísňové lince, jeho kolegové nic netušili

Ted Bundy se narodil roku 1946 ve Vermontu. S velmi dobrými výsledky ukončil střední školu a pokračoval na navazující studium, kde si jako hlavní obor vybral čínštinu.

Už tehdy se věnoval politice, stal se dokonce delegátem republikánské strany.

V roce 1970 začal studovat psychologii a podle pedagogů byl jedním z nejúspěšnějších studentů ve třídě. Později pracoval na krizové lince pro sebevrahy.

Tady se seznámil s Ann Ruleovou, která o něm později napsala životopis.

Ačkoli s ním jako s kolegou velmi dobře vycházela a popsala ho v tu dobu jako milého muže, který zachraňuje lidské životy, neměla ani tušení, co dělá Bundy mimo pracovní dobu.

Uřezával jim hlavy, podle psychologů trpěl bipolární poruchou

Mezi roky 1974–1978 zavraždil Bundy prokazatelně celkem třicet žen, je ale velmi pravděpodobné, že obětí bylo dokonce více. Ženy obvykle omráčil, uškrtil a s jejich mrtvými těly měl styk, než se jich zbavil.

Některým mrtvolám odřízl hlavy, které si schovával ve svém vlastním bytě jako trofeje. To byl jeden z hlavních důkazů. Bundy se dlouho bránil, ale po deseti letech soudů nakonec přiznal veškerou vinu.

Některými odborníky byl diagnostikován jako člověk s bipolární poruchou, který podle všeho vraždil především ve své depresivní části nemoci. Jenže podle jiných se jednalo o sociopata bez pocitů.

Sám Bundy se později popsal jako vrah, který necítí vůči obětem a jejich rodinám žádnou vinu.

Bundymu byl nakonec vyměřen trojnásobný trest smrti. Vrah se až do poslední chvíle snažil dovolávat a trest zvrátit, to se mu nicméně nepovedlo. Elektrické křeslo na něho čekalo dne 24. ledna 1989.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články