Vrah lovil ženy v lese jako zvěř. Policie ho nechtěla ani vyslechnout

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Cusack John
Zdroj: Profimedia

Robert Hansen bydlel s rodinou na Aljašce, kde provozoval malou pekárnu. Byl místními lidmi oblíben. Věnoval se také lovu zvířat. Byl v tom dobrý, dokonce získal řadu ocenění. Bohužel nelovil jen zvířata. Jak se postupem času ukázalo, lovil také ženy.

Robert Hansen pocházel z dánské přistěhovalecké rodiny. Jeho otec měl pekárnu, kde syna nechával ve dne v noci pracovat. Jeho dětství tak nebylo úplně jednoduché a jeho dospívání už vůbec ne.

Snažil se prosadit v armádě

Odmalička měl problémy s řečí a koktal. V pubertě se k tomu přidaly potíže s pletí, vyhublá postava a kostěné obroučky silných brýlí. Dívky o něj nejevily zájem a on je pomalu začínal nenávidět.

V osmnácti letech se rozhodl, že zkusí svůj dosavadní život školního otloukánka změnit, a přihlásil se do armády. Tam se mu relativně dařilo. Stal se pomocným instruktorem, a dokonce si našel přítelkyni, se kterou se oženil. Bohužel, ani to nezastavilo jeho psychické problémy.

Když mu bylo jednadvacet let, vypálil s kamarádem garáž pro školní autobus. On sám dělal v té době dobrovolného hasiče, což mohla být jeho motivace. Nakonec byl dopaden, soud ho odsoudil na tři roky. Jeho žena se s ním mezitím rozvedla.

Hledání domova na Aljašce

Po necelých dvou letech byl Hansen podmínečně propuštěn. Znovu se oženil a znovu se rozhodl, že změní svůj život. S manželkou a dvěma dětmi se nakonec rozhodl odjet na Aljašku do městečka Anchorage.

U místních se stal rychle oblíbeným, dokonce si tam otevřel i malou pekárnu. Je celkem zvláštní, že nikomu z okolí nevadily jeho celkem časté výlety na místní policii, kde byl v roli podezřelého.

Ve svých třiatřiceti letech byl několikrát zatčen a podezírán z různých přečinů. Jednalo se například o únos či znásilnění prostitutky, ale také krádež v obchodě. Vždy byl ale nakonec propuštěn.

Jedna dívka utekla

O deset let později otřásla městem velmi zvláštní událost. Mladá dívka pracující v erotickém byznysu byla nalezena u rušné ulice spoutaná a bez bot. Na policejní stanici pak vypověděla, že ji nějaký muž unesl, znásilňoval i mučil. Nakonec se ji snažil naložit do svého letadla. Jí se ale podařilo utéct.

Ačkoliv popis dokonale seděl na místního pekaře, policie se ze zcela nepochopitelných důvodů do konfrontace s ním příliš nechtělo. Nakonec jej vyslechla, ale když zjistila, že má alibi, nechala ho jít.

Mezitím se ale začala v přírodě kolem města nacházet mrtvá ženská těla. Policie předpokládala, že se jedná o sériového vraha. Podezření padlo opět na Hansena. Tentokrát už si ale policie alespoň opatřila povolení k domovní prohlídce.

Zvěrstva páchal desítky let

Jak posléze ukázalo vyšetřování, muž dlouhodobě unášel a znásilňoval ženy. Většinou prostitutky či tanečnice. Po nějaké době je vrátil zpět domů, přičemž jim vyhrožoval smrtí, pokud by ho prozradily.

Pokud ale došlo k nějakému konfliktu a on získal pocit, že by unesená žena mohla po návratu domů mluvit, rozhodl se jinak. Tyto ženy vzal svým vrtulníkem do divočiny, kde je pustil. Ale ne na dlouho. Po menším náskoku je začal lovit, jako kdyby to byla zvěř.

Někdy to trvalo hodiny, někdy celé dny, kdy zoufalé ženy běhaly po lese. Muž je ale našel, vždycky. Při domovní prohlídce se našla mapa s malými křížky, které označovaly, kde oběti zemřely. Bylo jich tam namalováno 24.

U soudu se vyšinutý vrah přiznal k vraždě 17 žen a ke třiceti znásilněním. Při dohodě o vině a trestu byl nakonec odsouzen jen za 4 vraždy. I tak dostal doživotní trest. Zemřel ve vězení, když mu bylo 75 let.

Zdroj: Allthatsinteresting.com, Oxygen.com
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články