Uslyšela Boží hlas, pak vzala nůž a usekla své desetiměsíční dceři ruce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena s nozem
Zdroj: Shutterstock

Dena Schlosserová neměla lehké dětství, přesto se jí povedlo na chvíli žít normální život. Ale smrtící kombinace poporodní deprese a náboženského zápalu její sen o spokojenosti ukončila.

Vážná nemoc

Dena Schlosserová se narodila v roce 1969 v severní části státu New York. V 8 letech jí lékaři diagnostikovali hydrocefalus, onemocnění, které pochází z nadměrného hromadění mozkomíšního moku v mozku. Pokud se hydrocefalus neléčí, může narušit funkci mozku, a nakonec vést ke smrti.

Do svých 13 let podstoupila osm operací, kvůli nimž si musela oholit vlasy, což vedlo k nelítostné šikaně ze strany jejích spolužáků.

Přesto vydržela a pokračovala ve studiu na Marist College, kde nakonec získala bakalářský titul v oboru psychologie. Během pobytu v Maristu potkala Johna Schlossera. Vzali se, měli dvě dcery a přestěhovali se do Fort Worth v Texasu, kde John podnikal v počítačovém průmyslu.

Cesta k víře

Začali navštěvovat fundamentalistickou církev Water of Life, kterou provozoval muž jménem Doyle Davidson, veterinář, který se stal kazatelem a tvrdil, že k němu ve vizích mluví Bůh.

Protože John toužil získat lépe placenou práci, opustil svou lukrativní pozici, ale lepší zaměstnání se mu najít nepodařilo. Pár si už nemohl dovolit držet svůj domov ve Fort Worth, a tak se přestěhovali do Plana v Texasu, aby byli blíže ke kostelu.

Psychické potíže

Aby toho nebylo málo, Dena Schlosserová třikrát potratila a narození Margaret v roce 2003 ji uvrhlo do hluboké poporodní deprese.

Zveřejněné zprávy později odhalily, že den poté, co se Margaret narodila, se Dena pokusila o sebevraždu. Poté byla hospitalizována na psychiatrickém oddělení, kde jí byla diagnostikována bipolární porucha s psychotickými rysy.

Rok před osudným dnem bylo Schlosserové nařízeno, aby nebyla sama se svými dětmi. John Schlosser jí však odmítl poskytnout jakoukoli psychologickou pomoc a tvrdil, že církevní učení to zakazuje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 𝐄𝐋𝐎𝐈𝐒𝐄 Doles. Fan Acc.𓇼 (@eloisedoles)

Boží přikázání

Schlosserová později tvrdila, že 22. listopadu 2004 viděla novinový příběh o lvu, který týral mladého chlapce, a brala to jako znamení blížící se apokalypsy. Poté tvrdila, že slyšela Boží hlas, který jí přikázal, aby usekla ruce desetiměsíční Margaret a pak i své. Dítě zraněním podlehlo.

Krátce poté, co spáchala zločin, našla policie Denu Schlosserovou celou od krve a useknuté ruce jejího dítěte. Když ji odváděli, Schlosserová si pobrukovala: „Děkuji, Ježíši. Děkuji ti, Pane.“

Problémů se nezbavila

Dena Schlosserová byla shledána nevinnou z důvodu nepříčetnosti a byla okamžitě umístěna do psychiatrického zařízení. Během pobytu se spřátelila s Andreou Yatesovou, texaskou ženou, která zavraždila svých pět dětí.

V roce 2008 byla Dena Schlosserová propuštěna do ambulantního zařízení. Bylo jí nařízeno, aby brala antikoncepci, užívala antipsychotika, navštěvovala terapeuta a neměla žádný kontakt s dětmi bez dozoru.

V roce 2012 média objevila, kde Dena Schlosserová, používající své rodné jméno Dena Leitnerová, pracuje. Pár hodin po odvysílání reportáže byla propuštěna.

Zdroj: allthatsinteresting.com, murderpedia.org
Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články