Tygřího krále byste potkat nechtěli: Týral zvířata, střídal muže jako ponožky, a dokonce plánoval vraždu své sokyně

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
tiger king
tiger king

Joe Exotic má za sebou vskutku pozoruhodný příběh. Milovník divokých šelem, prapodivných sňatků, kandidát na prezidenta a člověk ze zvláštního odvětví samotného podsvětí skončil tam, kam ho jeho jednání brzy muselo dostat. Právě si odpykává ve vězení dvaadvacetiletý trest za plánování vraždy.

Narodil se jako Joseph Schreibvogel v roce 1963 a vyrůstal obklopován zvířaty a třemi sourozenci. Ve své rodině se příliš lásky nedočkal, byl brán spíš jako další pracovní síla.

V pěti letech ho znásilnil starší chlapec přímo u něj doma. Dospívání rovněž neměl lehké. Stal se obětí šikany pro svou menšinovou orientaci a socializaci s dívkami, které byly jeho kamarádkami.

Lásku hledal v gay klubech a u zvířat

Později začal pracovat u policie a objevil kouzlo nočních gay klubů. Jako mladík tak netoužil po ničem jiném než bezpodmínečné lásce. Brzy zjistil, že mu ji mohou dát jen nevinná zvířata.

Když v roce 1997 zemřel jeho bratr při autonehodě, přišel Joe k penězům. Otevření chovné stanice s divokými zvířaty mu přišlo jako jasná volba. Koupil si ranč a zanedlouho vybudoval soukromou zoo plnou tygrů, lvů a psů.

Jako majitel Greater Wynwood Exotic Animal Park si vybíral zajímavou sortu lidí jako své zaměstnance.

Úkoloval bezdomovce, odsouzence a narkomany, kterým za extrémně nebezpečnou práci neplatil skoro nic.

Ochránci zvířat na něj měli spadeno

Brzy se dostal do křížku s ochránci zvířat za to, jakým způsobem se ke svým tygrům chová. Šelmy byly součástí jeho podivných vystoupení, v nichž často nechyběla ani hlučná a nebezpečná pyrotechnika.

Aktivistům vyhrožoval smrtí ve svých videích, která nahrával na internet. Své výstupy často doprovázel písněmi ve stylu country. Později se ukázalo, že nejsou jeho dílem, ani jim nepropůjčil hlas, jen otevíral pusu na playback.

Před návštěvníky svého parku však vystupoval jako excentrický majitel, který se však nikterak nechlubil, že střílí koně, aby svým šelmám obstaral maso.

Mezi jeho kritiky patřila i Carole Baskin. Tygřímu králi ležela v žaludku zejména proto, že mudrovala, zatímco sama několik šelem vlastnila, držela je v klecích a od lidí vybírala peníze, aby se na ně mohli přijít podívat.

Obviňoval ji z vraždy jejího manžela a v každém svém videu ji zesměšňoval. Ona si to nenechala líbit a u soudu ho sedřela z kůže a připravila o velký balík peněz.

Kandidoval na prezidenta a žil bouřlivý partnerský život

Pak ale přišly další skandály. Jedna návštěvnice přišla o ruku při krmení šelem, exploze zabila několik jeho aligátorů, do toho všeho se v roce 2016 představil jako kandidát na prezidenta.

V roce se jeden z jeho partnerů zabil při neopatrném zacházení se zbraní. Joe Exotic si na monogamii nepotrpěl, jeho postelí prošlo několik mužů najednou.

Baskin ho však stále vytáčela k nepříčetnosti, a tak nabídl jistému Alanovi Gloverovi finanční obnos za to, že ho této ženy navždycky zbaví.

Jenže se to od něj dozvěděl jeho přítel, o němž Glover netušil, že je informátorem FBI.

A tak byl samozvaný Tygří král v dubnu minulého roku shledán vinen za plánování vraždy. O jeho osudu byl nedávno natočen dokument s názvem Tiger King: Murder, Mayhem and Madness.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články