Tragický příběh zneužívané Nicole je jen špičkou ledovce závažného problému. Jako dítě trpěla a nyní se rozhodla promluvit

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zneuzivani
Zdroj: Shutterstock

Sexuální zneužívání dětí je celosvětovým problémem. Podle jedné zprávy, která zahrnovala 55 studií ve 24 zemích, se 31 % dívek a 17 % chlapců střetne do 18 let věku s některou formou zneužívání. A na velkou část z nich čeká nebezpečí přímo v jejich rodině.

Zneužívaní a strach o problému mluvit

A jak dále uvádí statistiky pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, 9 dívek a 3 chlapci ze sta, jsou v dětském věku oběťmi vynuceného pohlavního styku. Celá řada tragických příběhu zůstane skrytá v rodinách a jen zřídka se některá z obětí odhodlá o svém trápení promluvit veřejně.

Případ Nicole

To je případ Nicole ze Sydney, která svůj příběh zveřejnila v dailymail.co.uk, aby dodala odvahu dalším dětem, které trpí a stydí se o svém trápení promluvit. Často hledají chybu u sebe a bojí se, že je okolí odsoudí.

Prozrazení

Nicole vyrůstala na předměstí Sydney se dvěma bratry a jak si vzpomínala, nebylo to špatné dětství. S rodiči jezdili na ryby a bavili se. Chvíle pohody byly přerušované za zavřenými dveřmi domu, kde řádil násilnický otec, když se napil.

A Nicole měla své tajemství, kterému sama nerozuměla. Její otec měl pedofilní sklony. Děvče si nepamatovalo, kdy to s otcem začalo. Ani netušilo, že je to něco špatného. Nepříjemné okamžiky prostě několikrát týdně musela vydržet.

Celá situace vyšla najevo, když to pedofil zkusil na děvče od známých. To se zmínilo doma a věci dostaly rychlý spád. Její otec Richard byl zatčen a obviněn z pohlavního styku s osobou mladší 10 let.

Nikole si oddechla, ale zároveň se vinila z rozpadu rodiny. Celá Richardova rodina obvinění odmítala, ale její matka za ní stála a pomohla jí vyrovnat se s traumatizujícími zážitky.

Smrt matky

Rodina si začala budovat nový život. Vše ale asi nebylo v pořádku. To však Nicole netušila až do dne, kdy v devíti letech našla matku na trávníku mrtvou. Někteří příbuzní jí řekli, že to byla otrava alkoholem, otec jí později tvrdil, že šlo o sebevraždu.

Dívce se zhroutil svět. Matka byla její skála, její kamarádka. Připadala si ztracená. Nakonec si tři sourozence vzala k sobě babička. Richard dostal trest 4,5 roku. Život se na pár let uklidnil.

Otec na svobodě

Když se po pár letech Nicole telefonicky ozval otec, jeho hlas ji tak vyděsil, že nemohla mluvit. Znovu to zkusil za tři roky přes Facebook. Omluvil se a sypal si popel na hlavu. Nabídl dceři společné bydlení s jeho novou partnerkou. A ona se nechala přemluvit. Dospívala a babička nic nechápala.

Peklo se opět probudilo

Nicole naivně uvěřila, že se otec změnil. Jeho nová přítelkyně byla sympatická a vše vypadalo zalité sluncem.

První mráčky přišly už po měsíci, kdy po ní otec chtěl posílat erotické fotografie a vyhrožoval jí, že nedostane najíst a udělá z ní bezdomovce. Situace se zhoršila, když se Richard rozešel s partnerkou a zůstali spolu sami.

Nicole popisovala, že jí otec dal jasně najevo, že to pro ni bude nebezpečné, pokud ho nebude poslouchat. Znásilňoval ji několikrát týdně. Zvrhlost Richarda zašla tak daleko, že chtěl do svých hrátek zapojit i její kamarádky. To byl okamžik, kdy pochopila, že musí něco udělat.

Nečekaná pomoc

Zneužívané děvče se nakonec svěřilo svému příteli. Ten ji neodsoudil a řekl to svým rodičům. Konečně tak někdo dívku vzal pod ochranu a dodal jí odvahu, aby šla na policii. U přítele zůstala, než policie Richarda zatkla a obvinila z trvalého sexuálního zneužívání. Od soudu odešel s dvanáctiletým trestem. Nicole se ujala bývalá Richardova přítelkyně.

Nicole svědčila u soudu, ale její noční můry tím nezmizely a do dospělého života vykročila s hodně těžkým břemenem, kterého se jen tak nezbaví. Sama uvedla, že jí otec vzal život, štěstí a svobodu.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Zdroj: dailymail.co.uk, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
Autor: Lída Kropáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články