Smrt Černé Dahlie nahání hrůzu i po 73 letech. Okolnosti tohoto případu vás vyděsí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cerna Dahlia
Zdroj: Santa Barbara police, Public domain, via Wikimedia Commons

15. ledna 1947 šla nic netušící žena na ranní procházku i se svým nezletilým dítětem. Když si všimla těla u popelnice, považovala ho za voskovou figurínu. Čím blíže ale šla, tím jasnější jí bylo, že je třeba zavolat policii.

Tělo ženy bylo rozříznuté vejpůl. Čistý chirurgický řez kolemjdoucí ženu zmátl, proto si zprvu neuvědomila, že jde skutečně o člověka.

Přivolaná policie brzy podle otisků prstů přišla na to, o koho se jedná. Vlastním jménem Elizabeth Short byla v okolí přezdívána Černá Dahlia. Pod tímto jménem také její případ vstoupil do dějin.

Její vrah se nikdy nenašel

Žena měla záznam v databázi otisků prstů, protože se pokoušela dostat na vojenskou akademii, navíc měla jako mladá záznam kvůli problémům s alkoholem.

Policisté začali ihned pátrat po tom, kdo mohl mrtvé tělo u popelnic nechat. Na místě se nenašly žádné stopy. Tělo bylo přineseno odjinud, protože u popelnic nebyla žádná krev.

I když kvůli čistému chirurgickému řezu zkoumali Dahlii týmy lékařů a desítky policistů byly vyslány do terénu, nikdy se na nic nepřišlo.

Jednou sice přišel policii anonymní dopis, ve kterém se kdosi doznával k tomu, že ženu zabil, vypadalo to ale spíše jako hra. Zda byl dopis skutečně od pachatele, nebo od někoho jiného, není jasné.

Otisky prstů, které se na něm našly, totiž neseděly k žádným v databázi. Ani později nikdo z podezřelých nevyšel jako skutečný vrah.

Jejím příběhem lidé dodnes děsí své sousedy

Dnes, po více než sedmdesáti letech, je případ Černé Dahlie stále otevřený. Policisté ho mnohokrát odložili, ale opět na něm začali pracovat s novými důkazy.

Jenže po tolika letech pravděpodobně už nikdy nikdo nezjistí pravdu. I kdyby ano, vrah může být dávno po smrti.

V místě smrti ženy kolují o Černé Dahlii pověsti. Lidé se zde straší jejím příběhem, v noci se někteří dokonce bojí vycházet ven nebo vynášet odpadky k popelnicím.

Někteří věří, že se vrah stále potuluje ulicemi. Jiní dokonce říkají, že zavražděná žena straší v okolí, protože je smutná, že nebyl odhalen pachatel.

Případ Černé Dahlie se zapsal do historie nejen tím, že nikdy nebyla odhalena pravda, ale i způsobem, jakým žena zemřela. Precizní řez tělem a nulové stopy dělají z pachatele vlastně génia.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články