Vrah v uniformě: Tore Hedin zamotal hlavu mnoha lidem. Příběh muže, který vyšetřoval svůj vlastní zločin

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tore Hedin
Tore Hedin

V kriminálních případech existují obvykle dvě strany: Policisté a zločinci. Pachatelé často dokáží zamotat vyšetřovatelům hlavu různými pastmi a zametáním stop. Tore Hedin se ale vyznamenal v pravém slova smyslu jako vrah, který zmátl autority na maximum.

Svých prvních zločinů se dopustil už jako mladík. Většina jich byla považována za klukoviny, ze kterých vyroste. Napovídal tomu i fakt, že se už odmalička chtěl stát policistou.

Jeho první vážný zločin byl zapálení pivovaru, ze kterého ukradl oves. Ohněm chtěl zakrýt důkazy. Tuto techniku použil i později při zločinech daleko horších, než byla jen obyčejná krádež.

Zavraždil přítele i svou snoubenku. O život přišli nevinní

V roce 1951 zavraždil Hedin prvního člověka. Podle všeho to udělal pro peníze, protože ho také okradl. Oba muži spolu hráli poker a Hedin nejspíše prohrál.

Aby zahladil stopy po vraždě, dům svého přítele, kde zločin provedl, později spálil. Tento případ paradoxně dostal na policii na starost, účastnil se jeho vyšetřování, a dokonce odpovídal na otázky médiím, která se o vraždu zajímala.

Když ho o rok později opustila jeho snoubenka, nejprve jí vyhrožoval se služebními pouty. Za to byl propuštěn z práce.

Nakonec napadl snoubenku v domově pro seniory, kde pracovala. Zabil ji i její kolegyni sekerou, následně zabarikádoval dveře a domov podpálil.

O život tehdy přišli čtyři lidé, pětina důchodců později zemřela na následky popálenin v nemocnici. Hedin pokračoval k domu svých rodičů, které také zavraždil. Prý proto, aby se nemuseli na jeho zločiny dívat.

Ke všemu se přiznal a vzal si život

Nějaký čas po Hedinovi pátrala policie, včetně jeho kolegů, kteří nevěřili tomu, že to on sám byl oním vrahem, na jehož případu pracoval.

Později bylo nalezeno jeho auto v lese nedaleko jezera Bosarp. V autě byly vražedné nástroje a dopis na rozloučenou, ve kterém se Hedin ke všem svým vraždám přiznal.

Omluvil se rodičům, které zbavil života, a popsal, jak je mu líto, že i oni museli přijít o život. Také sdělil policii, kde najde jeho tělo.

To bylo o pár dní později skutečně nalezeno v jezeře, ve kterém se Hedin utopil. Provedl to tak, že si ke krku přivázal obrovský kámen, který ho stáhl ke dnu.

Hedinovo tělo bylo nějakou dobu v anatomickém ústavu, kde bylo podrobeno zkoumání a pitvě, která měla prokázat, že skutečně nešlo o cizí zavinění. Poté byl Hedin zpopelněn.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články