Příšerné praktiky kultu NXIVM odhaleny. Ženy trpěly skoro jako ve středověku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kult
Zdroj: Profimedia

Není to ani rok, co byl hlavní vedoucí kultu nesoucí název NXIVM odsouzen ke sto dvaceti letům ve vězení. Jakých činů se tento americký guru dopustil, že za mřížemi musí strávit zbytek svého života?

Organizace vznikla pod záminkou osobního rozvoje, ke kterému její zakladatel Keith Raniere lákal především ženy.

Jednalo se však o pouhou záminku. Ve skutečnosti musely ženy mít s Ranierem sexuální styk a skončily jako jeho otrokyně.

Jasně daná hierarchie

Skupina vznikla v roce 1998 v Albany a jejím hlavním cílem byla práce na budování lepšího světa. Raniere byl jejím jediným mužským členem a zároveň hlavním guru.

Kult fungoval na pyramidovém schématu, se kterým se Raniere seznámil v rámci své práce pro společnost Avon. Když byla jedna z otrokyní schopná přivést další ženu, povýšila tak do hodnosti paní.

Ženy se staly nejen sexuálními otrokyněmi. Raniere si liboval v různých extrémních praktikách, jakými bylo například cejchování.

Pod záminkou tetování v rámci zahajovacího ceremoniálu byly ženy nedobrovolně označeny v intimních oblastech jeho iniciálami.

Ženy musely podstupovat hrůzné praktiky

Jedna z bývalých členek kultu u soudu vypověděla, že byla takto ocejchována ještě předtím, než jí bylo osmnáct, aby pro Raniera zůstala pannou. Jiné ženy zase tvrdily, že s nimi měl opakovaně nechráněný pohlavní styk a pak je donutil jít na potrat.

Jednu z žen dokonce držel více než dva roky v místnosti s matrací, kde měla k dispozici jen papír a tužku. Během této útrpné doby často uvažovala nad sebevraždou. Šokující je fakt, že její otec se násilníka před soudem zastal a popsal ho jako čestného člověka.

V rekrutování žen do kultu Ranierovi pomáhala také známá hollywoodská herečka Allison Mack, kterou můžete znát například ze seriálu Smallville nebo Sedmé nebe. V roce 2018 ji FBI společně s jediným mužem kultu Ranierem zatkla a postavila před soud.

Exemplární trest padl teprve loni

Odsouzen byl za vydírání, obchodování se sexem, držení dětské pornografie a mnohé další činy. Ke svým činům se nepřiznal a obhajoba od začátku tvrdila, že ženy s ním měly pohlavní styk zcela dobrovolně.

Světlo do případu však vrhla právě známa herečka, která se soudem spolupracovala a přinesla jako důkaz nahrávku, kde Raniere popisuje své přání, aby ženy byly ocejchovány.

Za své činy a utrpení, jež ženám svým napomáháním způsobila, se před soudem omluvila. Tuto verzi navíc potvrdila i jedna z obětí cejchování.

Loni v říjnu padl u soudu rozsudek, v rámci kterého Raniere dostal trest odnětí svobody za zvlášť závažné zločiny ve výšce sto dvaceti let a také tučnou pokutu ve výši téměř dva miliony dolarů.

Zdroj: grunge.com, blesk.cz, bbc.com
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články