Noční stopař: Satanista Richard Ramirez zavraždil 13 lidí. Neuvěříte, že tento člověk unikl spravedlnosti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Richard Ramirez
Zdroj: Profimedia

Richard Ramirez byl americký sériový vrah, násilník, zloděj a zarytý satanista. Je považován za jednoho z nejkrutějších vrahů, kteří kdy ve Spojených státech působili. Tento brutální zločinec v noci sledoval své oběti, vnikl do jejich domovů a agresivně na ně zaútočil. Než byla odhalena jeho identita, byl znám jako Noční stopař.

Svých činů nikdy nelitoval

Ramirez řádil během 80. let v ulicích Los Angeles. Jakmile ho zde začala hledat policie, přestěhoval se do San Francisca.

Zabíjel bez rozdílu věku a pohlaví, od dětí po starce. V průběhu necelých dvou let vnikl do několika domů a zabil třináct obětí. Za zločiny, které spáchal, nikdy neprojevil žádnou lítost.

Na rozdíl od mnoha sériových vrahů měl Richard Ramirez relativně normální dětství. Narodil se v texaském El Pasu jako nejmladší z pěti dětí.

Rodiče byli dělníci a o své děti se dobře starali, pouze otec měl trochu agresivnější povahu. Ve škole byl Ramirez oblíbený, spolužáci ho měli rádi, chodil do kostela.

Vše začalo zřejmě v roce 1972

Tehdy dvanáctiletého Ramireze ovlivnil jeho sadistický bratranec, válečný veterán, Miguel Ramirez. Ten sloužil u Zelených baretů ve Vietnamu a Richardovi se často chlubil historkami i fotkami ze znásilňování a zabíjení vietnamských žen. Richard byl těmito činy fascinován.

Z malého kluka se stal ochotný žák

Bratranec ho dokonce začal učit, jak se tiše pohybovat a zabíjet. Vše vyvrcholilo, když se stal svědkem toho, jak Miguel zavraždil svoji manželku. Stalo se tak při partnerské hádce, kdy Miguel střelil ženu do hlavy. Za vraždu nebyl odsouzen, byl poslán na psychiatrii, odkud ho již po čtyřech letech propustili.

Jeho špatný vliv na Richarda pokračoval dál. Ten už v té době užíval LSD, podnikal noční výlety na hřbitovy, kde i přespával, a začal se velmi zajímat o satanismus. Jeho erotické fantazie se ženami byly plné násilí, ponižování a znásilňování.

Ve škole si začali všímat jeho podivné proměny a brzy přišel o všechny přátele. Přijal práci v místním hotelu, kde však okrádal klienty.

Vše vygradovalo, když se pokusil znásilnit ženu jednoho z hostů. Z práce byl vyhozen, zanechal školy a krátce nato se přestěhoval do Kalifornie.

Inspirován svým bratrancem se stal sadistickým vrahem

V Kalifornii začínal nejdříve s drobnějšími delikty a byl několikrát vězněn za krádeže a držení omamných látek.

V roce 1984 spáchal svou první vraždu, která svou brutalitou policii doslova šokovala. V následujících měsících se počet jeho obětí i brutalita zločinů rychle stupňovaly.

Na místech činu nechával satanistické symboly. Policie čelila ohromnému tlaku veřejnosti, aby psychopatického zabijáka zatkla.

V polovině roku 1985 Noční stopař zaútočil na manželský pár, ten však jeho řádění přežil. A právě díky jejich popisu pachatele a díky tomu, že byl již dříve trestán, byl rychle odhalen.

Jeho fotka se samozřejmě okamžitě objevila na všech titulkách novin a v televizním vysílání.

Richardu Ramirezovi se už nepodařilo uniknout a 30. srpna 1985 byl zadržen a zatčen. Odsouzen byl za třináct vražd, pět pokusů o vraždu, jedenáct sexuálních útoků a čtrnáct vloupání. Ve skutečnosti však zřejmě činů bylo daleko více.

Soudce označil jeho zločiny za „krutost, bezcitnost a brutalitu nad rámec jakéhokoli lidského chápání“ a Ramirezovi uložil trest smrti v plynové komoře.

Ramirez se však vykonání spravedlnosti nedočkal. Ve své cele zemřel v roce 2013, po třiadvaceti letech čekání na popravu, kvůli zdlouhavému odvolacímu procesu.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články