Největší zločinci světa: Jaké jsou jejich příběhy a čím se tak proslavili?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Al Capone
Zdroj: Chicago Bureau (Federal Bureau of Investigation) - Wide World Photos, Public domain, via Wikimedia Commons

Točí se o nich filmy a stali se inspirací pro nejrůznější náměty knih či divadelních představení. Všichni jejich jména znají a nezaniknou ani za několik let. Není řeč o žádných významných osobnostech, ale o zločincích. O největších zločincích v historii, kteří se svými kriminálními činy proslavili po celém světě.

Bonnie and Clyde

Jsou nejspíš nejslavnějším mileneckým párem s tragickým koncem od dob Shakespeara. Spolu a s celým gangem vykrádali malé banky, čerpací stanice a obchody.

Vzhledem k tomu, že všichni měli v době hospodářské krize na banky vztek, stali se hrdiny a lidé jim fandili. Proslavili se poté, co policie zveřejnila v novinách jejich nalezené fotografie.

Jejich příběh končí 23. května 1934, kdy zemřeli pod palbou kulek ve svém autě. Byla to poprava bez soudu. Policisté je už zkrátka za žádnou cenou nechtěli nechat uprchnout.

Al Capone

Stal se ikonou mafie, přestože organizaci, které šéfoval, nevybudoval a zdaleka ani nebyla tou největší. Udělal ze sebe však celebritu a úspěšného obchodníka s nábytkem, který rád „rozdává peníze“ chudým.

Ve skutečnosti to byl chladnokrevný a brutální člověk, který již ve svých čtrnácti letech přizabil svou učitelku.

Jeho organizace se v době prohibice zaměřovala na alkohol, řízenou prostituci a hazard.

Nakonec skončil ve věznici Alcatraz, odkud už nemohl řídit své obchody, zatímco z předešlých věznic mohl. Přišel o svoji organizaci i o svůj vliv. Dostihl ho syfilis, kterým se nakazil v mládí, v jehož důsledku se projevila demence.

Pablo Escobar

Je jedním z nejmocnějších drogových magnátů všech dob a na vrcholu své kariéry vydělával jeden milión amerických dolarů denně.

Tento slavný kolumbijský narkobaron byl časopisem Forbes vyhlášen jako sedmý nejbohatší člověk planety.

Poté, co se ho podařilo usvědčit a zavřít, převáželi ho z jedné věznice do druhé. Podařilo se mu uprchnout a celkem dlouho se skrývat.

Zemřel při dopadení, kdy se mu stala osudnou při přestřelce rána do hlavy za ucho. Existují spekulace, že ve skutečnosti spáchal sebevraždu, protože nechtěl dopustit, aby ho dostali.

Charles Manson

Ačkoliv údajně nespáchal jedinou vraždu, je zodpovědný za smrt osmi osob. Charles Manson se stal symbolem zla poté, co jako guru sekty Rodina (The Family), kterou založil, nepřímo spáchal osm brutálních vražd.

8. srpna 1969 poslal své lidi do domu, kde měl bydlet podle jeho informací hudební producent Terry Melcher, který mu odmítl vydat desku. V domě však byla manželka režiséra Romana Polanského Sharon Tate, která byla v devátém měsíci těhotenství. Spolu s ní byli v domě další její čtyři přátelé. Všichni byli brutálně zavražděni.

Následující den spáchali Mansonovi stoupenci ještě další vraždy. Charles Manson byl odsouzen k trestu smrti. Po zrušení trestu smrti ve státě Kalifornie si odpykával doživotí a zemřel v roce 2017.

Saddám Husajn

Irácký prezident Saddám Husajn byl v roce 2003 označen za válečného zločince a byl odsouzen k trestu smrti za genocidu, vraždy a mučení.

Na prezidentském postu vydržel celých 24 let, a to i přes dvě války a několik povstání. Při prvním došlo až na pokus o atentát. Potlačil ho velice tvrdě s výsledkem 148 mrtvých a stovky umučených lidí.

Druhou povstaleckou skupinou byli Kurdové, kteří dopadli snad ještě hůř. Oběťmi Saddámova masakru bylo až na 180 tisíc lidí, jelikož byly použity chemické zbraně a pravděpodobně i nervové plyny.

V průběhu invaze do Iráku Spojenými státy v roce 2003 byl Saddám zbaven moci. V prosinci téhož roku byl dopaden na místě, kde se skrýval v díře v zemi a stanul před soudem. Byl popraven oběšením 30. prosince 2006.

Zdroj: The Huffington Post

Autor: Julie Bordášová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články