Nejhorší britský sériový vrah? Byl odsouzen za vraždu dvou žen. Nyní se ukazuje, že jich mohlo být až desetkrát tolik

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Christhoper Halliwell
Zdroj: Profimedia

V roce 2011 otřásl Velkou Británií případ taxikáře Christophera Halliwella. Ten se přiznal, že unesl a usmrtil dvě dívky Sian O’Callaghanovou a Becky Godden-Edwardsovou. Za tento čin dostal doživotní trest. Na pulty knihkupectví nyní přichází kniha, která tvrdí, že obětí mohlo být více. Mnohem více.

Kontroverzní knihu The New Millennium Serial Killer, v překladu Sériový vrah nového milénia, napsal policejní zpravodajský důstojník Chris Clark společně se spisovatelem Bethanem Truemanem, který se na psaní knih podle skutečných zločinů specializuje.

Sklad s oblečením, nebo suvenýry z vražd?

Podle knihy by mohl mít Christopher Halliwell na svědomí až 27 dalších lidí. To by z něj dělalo jednoho z nejhorších sériových vrahů v historii Velké Británie.

Za důkaz považují autoři knihy fakt, že sériový vrah disponoval tajným skladem, ve kterém měl zhruba šedesát kusů různého dámského oblečení.

Tento sklad objevili policisté už v roce 2011, ale z 60 věcí dokázali identifikovat pouze dvě, a to svetr patřící Becky a botu Sian.

Oblečení ve skladu by tak mohlo být suvenýry, které si Halliwell po vraždách schovával. Jednou z přepokládaných obětí je i Claudie Lawrence, šéfkuchařka z Yorku. Dále také tři ženy z oblasti Lancashire, které byly brutálně znásilněny a zavražděny.

Taxikář s dvěma dětmi

Halliwell byl odsouzen v roce 2012 za vraždu Sian O’Callaghanové. Policie neměla tehdy mnoho důkazů. Jediné, co věděli, bylo to, že jako poslední viděl ženu taxikář, což dokazoval záběr z bezpečnostní kamery. Po vozidle taxislužby bylo ihned vyhlášeno pátrání.

Majitelem byl manžel a otec dvou dětí Christopher Halliwell. Policie ho nejprve sledovala, když ale zjistila, že má muž sebevražedné sklony, nechala jej zatknout. To ale k ničemu nebylo, protože důkazy chyběly a podezřelý při výsleších stále jen opakoval „bez komentáře“.

Hlavní vyšetřovatel Fulcher nechal nakonec Halliwella přivést na předpokládané místo činu. Ten se tam nakonec opravdu doznal, a dokonce se přiznal k další vraždě Becky Godden-Edwardsové. Zvláštní okolnosti přiznání ale případ zkomplikovaly.

Soud ho nejprve viny zprostil

Soud totiž přiznání k vraždě Becky nepřijal, neboť k němu nedošlo na stanici a Halliwellovi nebyla dostatečně vysvětlena jeho práva a byl vyslýchán bez přítomnosti právního zástupce. Vyšetřování tak trvalo další čtyři roky. Díky forenzním důkazům byl ale nakonec usvědčen.

Na základě tohoto případu byl v roce 2019 natočen seriál Přiznání (A Confession). Martin Freeman si v něm zahrál zkušeného policejního důstojníka Stephena Fulchera a Joe Absolom sériového vraha Christophera Halliwella.

Zdroj: dailymail.co.uk, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články