Našla své dva syny zavražděné, policie nakonec obvinila ji. Ani po 20 letech nepadl rozsudek

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Routier Darlie
Zdroj: Profimedia

Manželce a matce tří dětí Darlie Routier se 6. června 1996 obrátil život vzhůru nohama. Někdo vlezl oknem do domu a dvě z jejích dětí smrtelně pobodal. Ona sama utrpěla několik zranění. Vyšetřování se ale po nějaké době začalo ubírat velmi znepokojivým směrem.

Darlie Routier žila s manželem Darinem Routierem v texaském Rowlettu. Manželé spolu měli tři děti — šestiletého Devona, pětiletého Damona a sedmiměsíčního Drakea.

Šílený útok nožem

Osudného dne spal její manžel a nejmladší syn v ložnici, která byla umístěna v patře. Ona měla usnout se staršími syny u televize. Když se probudila údajně zahlédla muže s nožem, který ji napadl. Když se bránila, měl neznámý útočník uniknout přes technickou místnost.

V půl třetí ráno přijala hovor tísňová linka. Žena na druhém konci vypověděla, že se k ní někdo vloupal a pobodal ji a její dvě děti. Okamžitě byla na místo poslána záchranka i policie.

Byl v tom háček

Na místě se ukázalo, že nejstarší syn je po smrti, Damon pak zemřel po cestě v sanitce. Darlie Routier byla také ošetřena, neboť měla pohmožděniny a řezné rány na krku a na pažích.

Policie začala okamžitě intenzivně pátrat po neznámém muži. Zjistila, že byla rozřízlá okenní síť v garáži. Předpokládala tedy, že tudy musel vetřelec přijít. Když ale postupně vyhodnocovali empirické důkazy, začalo se ukazovat, že verze napadané matky v mnoha směrech nesedí.

Důkazy vůbec neseděly

V první řadě bylo zjištěno, že vražedná zbraň byl nůž z kuchyně, což budilo značné podezření. Dále se policii nepodařilo najít žádný použitelný motiv pro vraždu dvou dětí. O vloupání se zřejmě nejednalo, neboť veškeré cennosti rodiny zůstaly nedotčeny.

Neseděly ani krevní stopy, podle ženiny výpovědi před útočníkem utíkala, podle stop spíše stála na místě. Mnoho krve bylo taky na kuchyňské lince, jako kdyby se matka obou chlapců bodla sama přímo nad dřezem.

Dále se ukázalo, že na jednom noži z domácnosti jsou zbytky síťky z okna. Útočník by po rozříznutí síťky musel vrátit nůž do stojanu, což ale nedávalo žádný smysl. Vše nasvědčovalo tomu, že zlo se ukrývalo celou dobu v domě.

Zvláštní chování

Ve světle těchto důkazů se policisté začali zaměřovat více na Darlie Routier. Zjistili, že podezřelý byl už její hovor na tísňovou linku. Podle operátora byla velmi klidná.

Zvláštní bylo také, že nedodržela pokyny, kdy měla tlačit na synovu krvácející ránu. Dokonce výslovně uvedla, že sahala na vražednou zbraň, takže je možné, že na ní budou její otisky.

Poslední kapkou byla oslava narozenin nejstaršího syna, kterou jeho matka uspořádala, a to osm dní po jeho smrti. Probíhala na hřbitově, přítomná byla rodina, ale také televizní štáb. Darlie Routier se smála a zpívala u hrobů svých zemřelých synů.

Nakonec byla odsouzena

Podle státního zástupce bylo její chování absolutně nestandardní a neslučuje se s chováním člověka, který prožil velkou ztrátu. Čtyři dny poté byla obviněna z úkladné vraždy.

Obhajoba stavěla na tom, že žena neměla žádný motiv k vraždě synů. Hovor na tísňovou linku mohl být ovlivněn šokem. Jako nedostatečný důkaz označila i oslavu na hřbitově. Podle ní nikdo nemůže předvídat, jak se bude chovat při nějaké zdrcující události.

Žena byla ale nakonec odsouzena k trestu smrti. Několikrát se odvolala. V roce 2007 její obhájci požádali o důkladnější prozkoumání stop DNA pomocí moderních technologií. Soud to povolil. Výsledky ale stále ještě nejsou k dispozici.

Zdroj: Allthatinteresting.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články