Nadměrné IQ z něj dělalo potenciálně nebezpečného psychopata. Předpovědi lékařů se nakonec vyplnily

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Todd Kohlhepp
Zdroj: Profimedia

Todd Christopher Kohlhepp se narodil roku 1971. Už jako malý byl problémový a psychologové přičítali jeho chování především tomu, že nevycházel se svým nevlastním otcem a toužil po tom se vídat s tím biologickým. Právě kvůli tomu skončil poprvé ve výchovném ústavu.

Když mu bylo třináct, projevoval znaky psychopatismu. Šikanoval mladší děti, mučil zvířata. Existují důkazy o tom, že zapálil několik koček nebo že otrávil rybičky chemikáliemi.

Podle psychologů měl již tehdy nadprůměrné IQ, což z něho dělalo vynikajícího studenta, zároveň ale také potenciálního kriminálníka. I když tehdy se psychologům blízcí Todda vysmáli, nikdo netušil, že za pár let bude skutečně obviněn ze sedminásobné vraždy.

Poprvé v ústavu

V patnácti letech byl kvůli problémům s ostatními studenty svého věku umístěn Kohlhepp do výchovného ústavu. Odtud po půl roce putoval k vlastnímu otci za předpokladu, že se jeho chování zlepší.

Jenže otec ho místo toho naučil zacházet se zbraněmi a nebyl mu příliš dobrým příkladem. Později měl několik milenek a na syna neměl čas. Ten tak toužil po tom, aby se mohl vrátit k matce, což se mu i splnilo.

První uvěznění

V roce 1987 unesl tehdy patnáctiletý Kohlhepp čtrnáctiletou dívku, kterou doma spoutal, zavázal jí ústa a znásilnil ji. Pak ji doprovodil domů a vyhrožoval jí, že ublíží její rodině, pokud se někomu o jeho činech zmíní.

Dívka naštěstí na jeho výhružky nedala, a Kohlhepp tak byl policií dopaden a uvězněn za znásilnění, únos a vyhrožování. Ve vězení strávil tehdy 14 let a byl označen za sexuálního delikventa.

Vražda sedmi lidí

Poté, co se dostal Kohlhepp z vězení, poměrně se mu dařilo. Založil firmu na obchodování s nemovitostmi, nakoupil hodně pozemků a stal se uznávaným obchodníkem.

Společnost začala věřit tomu, že se změnil, že už není pro své okolí nebezpečným a že dospěl. Bohužel to nebyla zdaleka pravda. 6. listopadu 2003 našel zákazník v prodejně motocyklů celkem čtyři mrtvé osoby.

Kohlhepp byl podle všeho nespokojen s tím, že mu firma odmítá vrátit peníze za motocykl, který se pokoušel reklamovat. Místo toho si z něj zaměstnanci dělali legraci, že neumí jezdit, což ho rozčílilo.

Později byli nalezeni také dva brigádníci, které si Kohlhepp najal na úklid ve svých budovách. Všech šest osob bylo zastřeleno. Posledním mrtvým pak byl svědek, který podle všeho viděl, jak vrah zabil dvojici uklízečů.

Kohlhepp byl brzy dopaden. Podle psychologů bylo jen otázkou času, kdy se něco podobného stane. Bohužel i přes všechna varování se nakonec nedalo nic dělat a Kohlhepp se stal sedminásobným vrahem.

Po několika soudech a lékařských vyšetřeních psychiatry a psychology byl konečně stanoven rozsudek. Vrah byl odsouzen k vězení a dnes si odpykává doživotní trest s možností podmínečného propuštění.

Zdroj: en.wikipedia.org, themurdersquad.com, crimemuseum.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články