Stala se Playmate už v 19 letech. V 20 byla zavražděna rukou svého nejbližšího

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Stratten Dorothy
Zdroj: Profimedia

Dorothy Stratten byla krásná dívka. Nejprve fotila pro Playboy. Jak se posléze ukázalo, půvabná tvář nebyla její jediná přednost. Byla také nadaná herečka, která se postupně začínala prosazovat u filmu. Její kariéru i její život předčasně ukončil žárlivý manžel.

Dívka se narodila ve kanadském Vancouveru. Už během studií na střední škole se pokoušela rodičům finančně vypomoci a pracovala kvůli tomu v cukrárně. A právě tam se seznámila s Paulem Sniderem. Svým budoucím manželem a vrahem.

Přítel ji přemlouval k nahým fotkám

Už během jejich seznámení to byl muž pochybné pověsti. On sám o sobě tvrdil, že je promotér, většina okolí ho ale označovala jako obyčejného pasáka.

Ten ale tehdy ještě náctiletou Dorothy dokonale okouzlil. Kupoval jí šperky a oblečení, vozil ji v luxusním autě a bral ji do drahých restaurací.

Většina lidí se domnívala, že chce dívku jen zlákat do svého pochybného byznysu. Něco na tom zřejmě bylo. V roce 1978 ji Paul přemluvil, aby poslala své nahé fotografie do Playboye, který zrovna hledal nové tváře. Ačkoliv bylo dívce teprve 18, nakonec souhlasila a fotky zaslala.

První velké úspěchy

Snímky se líbily zakladateli časopisu Hughovi Hefnerovi i tehdejší redaktorce Marilyn Grabkowské. Z Dorothy se pak stala Dívka měsíce srpna roku 1979 a začala pracovat v Playboy klubu v Los Angeles. Paul měl radost z jejího úspěchu, ale zároveň bylo cítit, že se obává o svou pozici v dívčině životě.

Vyřešil to tedy velmi prostě. Požádal Dorothy o ruku a ona souhlasila. V kariérním životě se začala čím dál více snažila prosadit jako herečka. Studovala knihy o divadle a chodila na kurzy herectví.

Její úsilí začalo brzy nést ovoce. Zahrála si v několika seriálech, a dokonce získala menší role ve i filmech.

Jak její hvězda stoupala, více a více lidí ji varovalo před Sniderem. Hefner své svěřenkyni dokonce najal správce majetku, protože si myslel, že ji manžel okrádá. To nejhorší mělo ale teprve přijít.

Její životní role

V roce 1980 získala hlavní roli ve sci-fi komedii a záhy na to se seznámila s režisérem Peterem Bogdanovichem, který se do ní bezhlavě zamiloval. Dokonce tak, že napsal dívce roli přímo na tělo, a to ve svém chystaném filmu A všichni se smáli.

Během natáčení filmu zřejmě došlo k aférce mezi režisérem a jeho nově obsazenou herečkou. Po návratu domů se Dorothy ještě vrátila na čas k manželovi, ale hádky mezi nimi byly denním pořádku.

Chtěl se rozvést v klidu

Dorothy nakonec odjela na dotáčky do New Yorku a po návratu domů už se k manželovi nevrátila. Místo toho mu řekla, že se chce rozvést a přestěhovala se k Bogdanovichovi.

14. srpna 1980 se vypravila do svého bývalého bytu domluvit si s manželem rozvod. Mnozí přátelé ji od toho odrazovali a radili, ať to nechá na soudu. Bohužel pevně věřila, že se s manželem dokáže rozejít v dobrém.

Znásilnění, vražda i sebevražda v jednom pokoji

Když přišla do bytu, Sniderovi spolubydlící, kteří se po odchodu Dorothy nastěhovali, nebyli doma. Vrátili se až pozdě odpoledne. Všimli si, že mladá herečka má před domem auto. V bytě bylo ticho a dveře do ložnice byly zavřené. Oba proto předpokládali, že si manželé rozvod rozmysleli a usmiřují se v ložnici. Opak byl však pravdou.

Po několika hodinách se rozhodli vejít do ložnice. Naskytl se jim hororový pohled. Jak později ukázalo vyšetřování, Paul svou ženu svlékl, přivázal k posteli a znásilnil. Nakonec ji střelil z bezprostřední blízkosti brokovnicí do obličeje. Asi hodinu poté zastřelil i sám sebe. V době úmrtí bylo dívce pouhých dvacet let.

Zdroj: Abcnews.go.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články