Jmenovala se Reyna Angélica Marroquín, ale její jméno si téměř nikdo nepamatuje. I vy ji po přečtení tohoto příběhu pravděpodobně uvidíte jen jako dívku ze sudu. Její vražda se odehrála v roce 1969. Jenomže dlouhé roky se vůbec nevědělo, že je mrtvá. Až do roku 1999 byla hlášena jako pohřešovaná. Teprve pak bylo zjištěno, že je už třicet let po smrti.
Její tělo bylo objeveno téměř mumifikované v barelu ve sklepě jednoho domu. Naštěstí společně s ním byly v sudu i předměty, které dopomohly k její identifikaci.
Nájemník uklízel ve sklepě, mrtvolu nečekal
Psal se 2. říjen roku 1999 a nájemník domu se rozhodl konečně uklidit po svém předchůdci sklep. Když objevil sud, otevřel ho a leknutím málem omdlel.
Ihned přivolal policii, která místo zajistila. V sudu bylo mrtvé mumifikované tělo dívky, o které se později dozvěděli, že je to Marroquín, žena pohřešovaná od roku 1969.
Společně s dívkou byly v sudu další předměty. Prsten s iniciálami, který pomohl k její identifikaci, adresář a kus dřeva, který byl pravděpodobně smrtící zbraní.
Tupým úderem do hlavy dívku pravděpodobně zabil tehdejší nájemník domu. Ten byl také ihned poté, co vyšetřování začalo, předveden k výslechu.
Jenže jeho vina se nikdy neprokázala. Jen pár dní poté totiž spáchal sebevraždu. Pravděpodobnost, že právě on za případem stál, je ale vysoká. Jeho smrt vlastní rukou je podle policie téměř důkazná.
Nás děsí příběhy z kriminálek, obyvatele domu děsí pohled na mrtvolu ve snech
Co se od té doby po nocích honí hlavou muži, který dívku našel, není jasné. Ale pravděpodobně to nic příjemného nebude. Alespoň trochu se tomu, co zažil, může přiblížit mnoho z nás.
Dívka z barelu se totiž stala námětem pro mnohé kriminálky. Například epizoda Broken Trust, která vyšla v roce 2004, proslavila seriál The New Detectives. V ní se případ nápadně podobá tomu, co se stalo mladé Marroquín.
Motiv ale není oblíbený pouze u filmařů. Stal se inspirací i pro mnohé spisovatele. V nejedné kriminálce je vyšetřována smrt člověka, jehož tělo bylo nalezeno až po letech v mumifikované podobě.
I když se zrovna nejedná o ženu, o sklepní prostory a sud, je velmi pravděpodobné, že tento skutečný příběh se stal inspirací. Je ovšem pravdou, že v kriminálkách pracují vyšetřovatelé na případu mnohdy i týdny.
Ve skutečnosti byli policisté schopni odhalit pravděpodobného vraha během několika dní. Nebo tomu tak není? Byla sebevražda podezřelého jen náhoda a vrah stále běhá na svobodě? Těžko říct.
Autor: Šárka Cvrkalová