Casa Winter: Vila na Kanárských ostrovech sloužila jako tajný úkryt nacistů. Hitler tu prošel plastikou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vila Winter
Zdroj: Frank Vincentz, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Casa Winter, známá také jako Villa Winter je místo opředené mnoha záhadami a konspiračními teoriemi. Leží na pláži Cofete na úpatí Pico de la Zarza. Podle fotografií byste nejspíš neodhadli, že se toto místo nachází na Kanárských ostrovech.

Zdejší pláže jsou veselé, plné turistů, slunce a pozitivní energie. Ale pokud byste z takové pláže vyrazili autem po klikatých cestách a jeli zhruba 40 minut, dorazíte k temnému tmavému hřbitovu, vedle kterého stojí tajemná budova.

Ačkoli je i toto místo turisty velmi navštěvované, příjemným plážím, za kterými jezdí na Kanáry většina lidí, se nepodobá ani za mák. A možná se není čemu divit, přece jen jde o vilu, kde se měli podle některých historiků skrývat nacisté.

Sám stavitel popřel jakoukoli spojitost s budovou

Jmenoval se Gustav Winter. Pravděpodobně stál za celým projektem. I když bylo sídlo pojmenováno po něm a on byl několika důkazy usvědčen z toho, že stavbu vedl, nikdy se k tomu nepřiznal.

Je otázkou, zda se styděl za to, jak nakonec budova na odlehlém místě dopadla, nebo zda ji stavěl se záměrem pomoci nacistům. I takové teorie totiž existují. Podle nich měl Winter pracovat jako tajný agent pro Německo.

Řídicí věž pro německá letadla

Casa Winter je dvoupodlažní budova ve tvaru písmene U. Vzhledem k jejímu umístění na opuštěném kopci a vzhledem k tvaru někteří historici usoudili, že se mohlo jednat o hlavní navigační věž pro německá letadla.

Zároveň má budova nespočet pokojů a obří nádvoří a nějaký čas sloužila i jako obydlí a úkryt nacistických vojáků, kterým poskytovala dobrý strategický bod pro útok na nepřítele a úkryt před silnějšími vojsky.

Hitlerova plastika

Jedna z nejzajímavějších legend, které se nikdy nepotvrdily, tvrdí, že se ve vile nacisté schovávali na útěku před nepřáteli. Tehdy mělo u mnohých z nich dojít ke změně identity.

A to včetně samotného Hitlera, který si tu údajně nechal udělat plastiku obličeje. Vila měla sloužit jako záchytný bod pro uprchlíky a zároveň jako klinika, která dělala z válečných zločinců nové osoby.

Také další významné osobnosti historie, jako například Martin Bormann nebo Josef Mengele, měly projít ve vile změnou obličeje a poté odjet do Ameriky, kde se vyhýbaly obvinění z válečných zločinů, zatímco předstíraly svou vlastní smrt.

Po skončení války byla vila zajištěna, bylo objeveno mnoho místností bez oken, které mohly podle některých historiků sloužit jako vězení pro zajatce nebo jako mučírny.

Jeden z pokojů je světlý a má stěny i podlahu pokryté kachličkami, ten mohl být podle všeho právě operačním sálem, kde možná probíhaly nejen pokusy, ale také plastické operace a změny identit.

Ačkoli je velmi pravděpodobné, že Hitler mohl projít plastikou obličeje právě na Kanárských ostrovech, nikdy se to nepotvrdilo.

Přesto je vila historicky významná a nadšenci do druhé světové války a historie týkající se Hitlera místo hojně navštěvují dodnes. Jedná se o jednu z nejzáhadnějších budov s nejasnou minulostí.

Zdroje: Mirror.co.uk, casawinter.com, tom.stehule.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články