Sindibád je ještě krásnější a mužnější než kdy dřív a málem ukradl srdce Rachel z Přátel

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
sindibad
sindibad

Pamatujete si na kanadský televizní seriál Sindibádova dobrodružství o námořníkovi, který dal se svým bratrem dohromady posádku lodě Nomad, na níž vypluli z Bagdádu čelit čarodějnicím, kouzelníkům a dalším postavám, s nimiž se propletly jejich osudy? Představitelem titulní role byl Zen Gesner, jemuž době natáčení nebylo ani třicet let.

Právě díky Sindibádovi se Zen proslavil za hranicemi Kanady.

Seriál měl dvě sezóny, plánovaná třetí řada však nevznikla kvůli sporu o smlouvu. Věčná škoda, jelikož měla být zároveň závěrečná a příběh Sindibádovy posádky měla uzavřít.

Zen je synem divadelní herečky a architekta, k umění měl blízko už jako dítě. Věnoval se hudbě, umí hrát na klavír i trubku.

Táhlo ho to i k herectví, to si zkusil už na střední škole, po jejím absolvování začal být na tomto poli aktivnější.

V Sindibádových dobrodružstvích musel podat pořádný fyzický výkon

Po čtyřech kolech konkurzu a obrazovkovém testu získal titulní roli právě v akční sérii s prvky fantasy Sindibádova dobrodružství.

V televizním seriálu zúročil nejen své herecké dovednosti, ale i ty fyzické.

Zdroj: Profimedia

Režisér totiž vyžadoval i různé kaskadérské a jiné náročné kousky, a tak Zen musel chodit po laně, přitahovat se, šplhat, zkrátka umět věci jako každý správný námořník.

Zen si mimo Sindibáda zahrál ještě zlého chlapce v seriálu All My Children, objevil se také v reklamách, zkrátka bral, co se dalo.

Znát ho můžeme i z komedií Já, má druhé já a Irena, Blbý a blbější, Něco na té Mary je, Těžce zamilován či Plnou parou v zad.

Randil s Rachel z Přátel

Dokonce se mihl i v seriálu Přátelé. Konkrétně si zahrál hezounka, jenž randí s Rachel.

Jeho srdce však už od roku 1997 patří jiné ženě, sestře Petera a Bobbyho Farrellyových. S manželkou mají tři děti a žijí v Malibu v Kalifornii.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články