Superman byl nesmrtelný. Bohužel v osobním životě prožíval krušné časy, které se na něm podepsaly

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
Superman
Superman

Jeho matka byla úspěšná novinářka, otec spisovatel a univerzitní profesor. Aby své rodiče nezahanbil, Christopher Reeve se už odmalička snažil umělecky angažovat. A podařilo se. Dnes už mu roli filmového Supermana nikdo neodpáře. Kdyby ho v roce 1995 nepotkalo velké neštěstí, mohl svou životní roli ještě překonat.

Aktivně se věnoval hře na klavír, bavilo ho také divadlo. Dokonce chodil do sborového zpěvu.

Nakonec se ale nejvíc proslavil přes televizní obrazovky. Začal sice jako divadelní herec, ale když si poprvé zahrál v mýdlové opeře, došlo mu, že patří před kameru.

Známe ho především jako Supermana. Zahrál si ale i v komediích

Právě první role v jeho kariéře byla spíše komediální. Stal se totiž jedním z hlavních protagonistů seriálu Láska k životu.

Až o několik let později se proslavil svým ztvárněním Supermana z komiksových knih. V několika filmech si tak zahrál neohroženého mladíka v přestrojení, který chrání svět před záporáky.

Vážnou tvář si u diváků získal díky hereckému výkonu ve filmu Bostoňanky Jamese Ivoryho, kde si zahrál právníka Basila.

Po pádu z koně ochrnul. Nevzdával se, ale nakonec měl jeho život smutný konec

Bohužel v reálném životě měl do Supermana Christopher daleko. V roce 1995 spadl na dostizích z koně a ochrnul na spodní část těla.

Snažil se svá zranění brát sportovně, dokonce založil vlastní nadaci, která měla podporovat vědecké výzkumy na uzdravení podobně postižených.

Přesto však šel od jeho zranění život spíše z kopce. 10. října 2004 nakonec zemřel na celkové vyčerpání organismu a následně na zástavu srdce.

Ani přes rychlou pomoc lékařů se nedalo bohužel nic dělat, a slavný herec se tak dožil pouhých dvaapadesáti let.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články