Od natáčení Pravá a levá ruka ďábla uběhlo 50 let. Terence Hill (81) je dnes snědým a vitálním staříkem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Bud Spencer Terence Hill
Bud Spencer Terence Hill

Modrooký blonďák, klobouk a dvoumetrový tmavovlasý kamarád, přesně takto si vybavíme slavného italského herce Terence Hilla. Proč si změnil jméno a jak dnes herec vypadá?

Mario Girotti se narodil v roce 1939 v italských Benátkách.

Maminka byla původem Němka, a proto strávil několik prvních let v Drážďanech, než se po válce vrátil do Itálie.

Před kamerou se objevil poprvé ve dvanácti letech ve filmu Prázdniny s gangsterem. Další role se objevily záhy a postupně se z něj stala dětská herecká hvězda.

V roce 1957 si zahrál hlavní roli v romantické komedii Lazzarella, která byla nejúspěšnějším snímkem roku. Poté šel z role do role. V roce 1964 se dokonce vrátil na pár let do Německa a objevil se ve slavných „mayovkách“.

Kariéru odstartovalo až setkání s Budem Spencerem

Zlom nastal v roce 1967, kdy už byl zpět v Itálii a natočil film Bůh odpouští, já ne! společně s Budem Spencerem. Na přání producentů si tehdy změnil jméno na Terence Hill. Kvůli publicitě bylo řečeno, že jméno Terence je odvozeno do římského učence Terentia a příjmení Hill mělo být po jeho manželce.

Z dvojice se stalo synonymum pro tzv. „spaghetti westerny“. Dohromady natočili téměř dvě desítky filmů.

Zdroj: Markus Wissmann / Shutterstock.com

Nejslavnější byl jejich pátý snímek Pravá a levá ruka ďábla a zahrál si v něm i Terencův malý syn. Původně o tento scénář neměli producenti zájem, protože westernové komedie nebyly v té době populární a téměř se netočily.

Poslední společný snímek Průseráři s Budem Spencerem natočili v roce 1994.

Terence ho dokonce sám režíroval. S Budem Spencerem byli přáteli celý život. Když v roce 2016 o deset let starší kamarád zemřel, hodně to Terence vzalo.

Prožil si rodinnou tragédii

S manželkou Lori Hillovou vychovali dva syny, Jesse a adoptivního Rosse. Z obou dvou se taktéž stali herci. S Rossem si měl Terence zahrát ve filmu Lucky Luke, ale bohužel tehdy sedmnáctiletý syn dostal s autem smyk na mokré vozovce a na místě zemřel. Rodinu tato událost ještě více stmelila, herec se jí v průběhu devadesátých let intenzivně věnoval.

Ve volném čase Terence rád jezdí na motorce, čte knihy, poslouchá klasickou hudbu a dopřává si špagety s kečupem nebo jablka. Letos Terence oslavil jednaosmdesáté narozeniny a stále je v dobré kondici.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články