Krasavec Troy z Muzikálu ze střední odtančil přímo na odvykačku. Po 14 letech je z něj platinový blonďák

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muzikal ze stredni
Muzikal ze stredni

V době své největší slávy po Zacovi Efronovi šílely davy fanynek po celém světě. Jeho srdce ale tehdy bilo pro hereckou kolegyni z filmu Muzikál ze střední. Z vrcholu se kvůli drogám a alkoholu propadl na dno, aby znovu mohl šplhat nahoru. Po více než deseti letech je z něj pohledný svalovec, který cestuje po světě.

Narodil se v roce 1987 v Kalifornii a už od dětství se věnoval zpěvu. Během studia střední školy se začal objevovat v menších rolích v seriálech.

Nejznámější z nich byl seriál Kalifornské léto, který ho posunul dále k filmu.

V muzikálu za něj zpíval někdo jiný

Studium na vysoké škole odložil a v roce 2006 si zahrál svou nejslavnější roli teenagera Troye Boltona ve snímku Muzikál ze střední.

Jelikož byl Troy kapitánem basketbalového týmu, musel Zac před natáčením projít průpravou a basketbalu se věnoval tři hodiny denně.

Za roli získal dvakrát ocenění Teen Choice Award a objevil se ještě v dalších dvou pokračováních.

Zdroj: Ovidiu Hrubaru / Shutterstock.com

Až později vyšlo najevo, že hlas v písničkách nepatří Zacovi, ale kanadskému zpěvákovi Drewovi Seeleymu. Některé pasáže totiž byly mimo jeho rozsah.

Díky muzikálu po něm šílely dívky po celém světě, ale on se tehdy zamiloval do své herecké kolegyně Vanessy Hudgens. Pár tvořili pět let.

V roce 2010 se rozešli a se Zacem to šlo z kopce. O tři roky později podstoupil léčení poté, co měl problémy s alkoholem a drogami.

Chytlo ho cestování

Mladý herec se dal dohromady, z chlapce se stal mužem a jako svalnatý plavčík Matt Brody se objevil v remaku slavného seriálu Pobřežní hlídka.

Úspěšnější byl ale letošní dokumentární cestopis s názvem Zac Efron nohama na zemi. Společně s expertem Darinem Olienem navštěvuje různá místa naší planety a prozrazuje, jak žít zdravě a udržitelně.

Třiatřicetiletý herec už není nevinným středoškolákem Troyem, ale zralým mužem, a zdá se, že s problémy se vyrovnal.
Spolu s bratrem Dylanem vystupuje ze své komfortní zóny a točí videa o jejich dobrodružných cestách po světě.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články