Syn Jeana-Claudea van Dammea se potatil. Své svalnaté tělo ukazuje před kamerou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jean Claude van Damme
Jean Claude van Damme

Tak tady jablko nepadlo daleko od stromu. Syn akčního hrdiny devadesátých let Jean-Claude van Dammea se potatil, a nejen že je z něj fešný svalovec, prosadil se také u filmu.

Jean-Claude Van Damme se narodil na předměstí Bruselu, a protože byl hubený a neduživý, zapsal ho tatínek na karate. Aniž by tušil, jak tím ovlivní celý jeho život.

Později Jean-Claude získal černý pás a titul mistra Evropy v karate, ale jeho snem bylo herectví. Rozhodl se tedy jít štěstí naproti a odcestoval z Belgie do Los Angeles.

Za štěstím odjel do Hollywoodu

Nejdříve se živil jako vyhazovač a na svou větší příležitost u filmu teprve čekal. Nakonec se na něj usmálo štěstí a na konci osmdesátých let prorazil díky filmu Krvavý sport a Kickboxer.

Zdroj: Profimedia

Ve stejném období se mu dařilo také v soukromém životě. S třetí manželkou Gladys Portugues se mu v roce 1987 narodil syn Kristopher a o další tři roky později i dcera Bianca. Rodiče se sice rozvedli, ale po sedmileté pauze, během které se Jean-

Claude Van Damme stihl znovu oženit a dvěma potomkům přidal ještě dalšího sourozence, se k sobě vrátili a vzali se podruhé.

Díky slavnému otci se prosadil i syn

Co jiného by mohlo z potomka dvou sportovně založených lidí vyrůst než krásný svalovec. Kristopher se navíc potatil a už od dětství se objevoval před kamerou, ovšem vždy ve spojitosti se svým otcem. Filmový debut si odbyl už v pěti letech ve filmu Univerzální voják.

Dalším snímkem byl Souboj cti, kde ztvárnil postavu Luca Deveraux a jeho otec se poprvé ujal nejen hlavní role, ale také režie.

Pak si dal od herectví na nějakou dobu oddych, ale od třetího dílu Univerzálního vojáka je opět v kurzu a s otcem si vyzkoušel i režijní spolupráci.

Dnes je mu už třiatřicet let, je z něj pohledný mladý muž, který nejen že je svému otci podobný, ale úspěšně kráčí v jeho šlépějích.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články