MC Erik & Barbara: Playboy z devadesátkového dua už dávno ztratil šmrc. Po 25 letech je z něj taťka od rodiny

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
mc erik barbara
mc erik barbara

V polovině 90. let zněly jejich hity na diskotékách a v rádiu velmi často. Určitě si vybavíte slovenské hudební duo MC Erik a Barbara čili Erika Arestu a Barbaru Haščákovou. Jak dnes po pětadvaceti letech vypadají a co dělají?

Odpadlíci ze slovenské skupiny

Barbara už jako malá propadla hudbě, od šesti let se učila hrát na klavír. Společně s Erikem se sešli v roce 1994 ve slovenské skupině Maduar, kde Barbara nazpívala vysoké vokály k písni Par bielych ruží či Anjel.

O rok později, po neshodách s ostatními členy, se duo rozhodlo skupinu opustit a založit vlastní projekt pod názvem MC Erik a Barbara.

Hity z diskoték, které si pamatuje každý

Jejich kariéra začala strmě stoupat. Dokonce byli natolik úspěšní, že v roce 1996 reprezentovali Slovensko v soutěži Eurovision, kde bohužel nezvítězili, ale stali se populárními nejen po celé Evropě, ale i v Japonsku.

Zdroj: Erik Aresta

Do roku 1997 se jim podařila vydat tři alba s nejznámějšími hity. Nezapomenutelné jsou songy jako Sen, Keď príde láska či U Can´t stop.

Strmý pád

Barbara byla v pouhých patnácti letech na vrcholu kariéry, ale ta neměla dlouhého trvání. Jak se říká, všechna sláva – polní tráva.

Na konci 90. let začala jejich popularita upadat, a nakonec se oba začali věnovat svým vlastním projektům.

Život za velkou louží

Barbara si na přelomu milénia odjela odpočinout na prázdniny do USA. Za velkou louží se nakonec vdala a usadila se na Floridě, kde žije s manželem dodnes.

Radikálně změnila image, kdy se z nevinné brunetky stala platinová blondýna. Mnozí z fanoušků by dnes Barbaru vůbec nepoznali.

Neúspěšný comeback

Erik Aresta se stále živí jako DJ, producent a textař. Hraje převážně v pražských klubech, a dokonce se stihl i oženit a založit rodinu.

V roce 2007 se duo MC Erik a Barbara pokusilo o návrat do světa showbyznysu, ale plánovaný comeback nakonec nevyšel.

Autor: Adéla Vocetková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články