Dcera Anthonyho Hopkinse si kvůli otci chtěla vzít život. Dnes je z ní dáma v letech s mimozemským vzhledem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Anthony Hopkins
Anthony Hopkins

Více než dvě dekády už o své dceři nic neví známý britský herec Anthony Hopkins. Velmi komplikovaný vztah v minulosti vyústil v to, že si Abigail po propadu na úplné dno změnila jméno a žije svůj život bez otce.

Rodák z Walesu se do dějin kinematografie zapsal především rolí Hannibala Lectera z filmu Mlčení jehňátek, za kterou získal Oscara. O pár let později mu anglická královna udělila rytířský titul sir.

Chladné vztahy už od dětství

Jediným potomkem úspěšného filmového herce je dcera Abigail, která se narodila v roce 1968, rok poté, co si Anthony vzal za ženu Petronellu Barker.

Rodinu ale dlouho netvořili, když bylo Abigail pouhých čtrnáct měsíců, Anthony je opustil a o pár let později následoval rozvod. Důvodem zřejmě byla i jeho závislost na alkoholu a deprese.

Anthony se znovu oženil s Jennifer Lynton jen rok po rozvodu. Byli spolu šestnáct let do roku 2002. O rok později skočil do chomoutu potřetí s malířkou Stellou Arroyave a jsou spolu dodnes.

S dcerou neměl idylický vztah. Abigail po něm sice zdědila filmové nadání, ale jak se sama nechala slyšet, nezájmem svého otce trpěla natolik, až skončila na drogách.

V období dospívání pomýšlela i na sebevraždu a školu nedokončila. Toto velmi špatné období trvalo půl roku. Útěchu našla až v rozvíjející se herecké kariéře.

Zdroj: s_bukley / Shutterstock.com

Blýskání na lepší časy

V devadesátých letech se zdálo, že se vztah s otcem začíná zlepšovat. Objevili se společně ve filmech Soumrak dne a Krajina Stínů.

Happy end se ale nekonal a jejich vztah znovu ochladl. Nechala si změnit příjmení na Abigail Harrison, aby se od slavného otce distancovala, a šla si vlastní cestou. Dokonce se dala i na dráhu zpěvačky a vydala několik alb.

Nedávno se Anthony nechal slyšet, že svou jedinou dceru už dvacet let neviděl a ani neví, co dělá. Necítí se však vinen za to, jaký vztah mezi sebou mají.

Bylo to prý dceřino rozhodnutí a on ho respektuje. Dalšího potomka už neměl.

Abigail je dnes dvaapadesát let a je z ní dáma v letech. Je pro ni velmi těžké se od slavného otce naprosto izolovat, protože Anthony ani navzdory věku nezahálí a stále se objevuje na filmovém plátně.

Přes všechny špatné zkušenosti má Abigail pro otce i vlídná slova. Uvidíme, jestli někdy dojde k usmíření.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články