Mazlíčci Lennyho Kravitze: Leroy a Jojo jsou originální bahamské kousky stejně jako jejich slavný pán

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Lenny Kravitz
Zdroj: Profimedia

Nestárnoucí americký zpěvák Lenny Kravitz má na svém kontě desítky hitů a také nespočet chvályhodných aktivit pro charitu. Věnuje se zejména ekologii a zároveň je velkým milovníkem zvířat.

Už pár let mu na cestách po světě dělají společnost dva čtyřnozí mazlíčci. Oba přitom pocházejí ze stejného kraje jako Lennyho matka, a to z Bahamských ostrovů. Jejich rasa je tak trochu bahamský patent, v originále se nazývá Potcake dog.

Zvláštní rasa a věrná duše

Potcake je pojmenování pro místního psa, v našich krajinách by se dalo říct, že je to oříšek. Jedná se o směsici různých plemen.

Mohou se podobat typickému pouličnímu vyvrhelovi, nebo mohou mít vlastnosti chrta, dogy, kokršpaněla, teriéra či retrívra. Ačkoli se vzhled liší, mají tito psi většinou hladkou srst, sklopené uši a protáhlý čumák.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lenny Kravitz (@lennykravitz)

Potcake je bahamské slovo pro křupavé zbytky jídla, které zůstávají na dně tradiční nádoby na rýži. Obyvatelé Baham těmito křupavými zbytky krmili toulavé psy, a právě odtud se pojmenování Potcake rozšířilo i pro čtyřnohá zvířata.

Jeden mazlíček byl málo

Leroy Brown jako první rozšířil rodinu Lennyho a z Baham se dostal do velkého světa.

Koupal se například v bazénu ve španělské Marbelle nebo se procházel po hlavním městě Španělska Madridu. Strakatý ušák je Lennyho věrným parťákem, a dokonce s ním jezdí v autě na předním sedadle.

Aby mu nebylo smutno, pořídil mu Lenny během jedné ze svých karibských charitativních misí na svých oblíbených Bahamách dalšího kamaráda stejné rasy se jménem Jojo Dancer. Je stejně strakatý a svého pána miluje stejně jako Leroy.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články